IT naujienos

Lietuviai sukūrė unikalią mobiliąją programėlę tėvų ir vaikų pramogoms

Daugeliui šeimų dažnai kyla klausimas: kur nuvesti savo atžalas pramogauti ar pavalgyti. Su panašiomis dilemomis dažnai susidurdavo ir Ispanijoje gyvenantys lietuviai. Sunkiai radę atsakymus į ieškomus klausimus, mūsų tautiečiai nusprendė veikti. Jau pasirodė jų sukurta mobilioji programėlė, kuri padeda lengvai gauti atsakymus apie vaikų pramogas bet kokiame pasaulio kampelyje.

„Turbūt daugeliui šeimų yra žinoma situacija: jūs išeinate su atžalomis pasivaikščioti, o mažieji sako, kad nori pasisupti, nori ledų ar kitų pramogų. Šaunu, jei esate savo rajone, kur viską gerai žinote. Tačiau jei esate kitame miesto gale ar kitoje valstybėje, darosi sunku. Yra būdas ieškoti atsakymų žemėlapyje, tačiau rezultatas toks greitas nebus. Todėl mes su vyru atidavėme daug laiko ir jėgų, kad sukurtume naują appsą, kurio pagalba paspaudę kelis mobiliojo telefono mygtukus akimirksniu galite gauti atsakymus į ieškomus klausimus“, – pasakoja originalios idėjos autorė.

Programėlės „Time 4 Kids“ tikslas padėti rasti užsiėmimus vaikams bet kurioje pasaulio vietoje, pasinaudojus tik mobiliuoju įrenginiu.
Įdomu tai, kad informacija apie pramogų, maitinimo ir užsiėmimų vietas programėlėje gali pildyti kiekvienas bet kurioje pasaulio šalyje. Pavyzdžiui, esate Vilniuje ir negalite atsidžiaugti naujai įrengtu Sereikiškių parku, kuriame apstu vietų vaikų poilsiui. Imate savo mobilųjį, atsidarote programėlę „Time 4 Kids“ ir įrašote savo rekomendaciją.
„Visi kartu galime sukurti milžinišką duomenų bazę, kuria galės pasinaudoti kiekvienas, turintis vaikų“, – pasakoja pašnekovė.

Šis appsas jau patalpintas „Apple App Store“ ir skirtas „Iphone“, „Ipod Touch“ ir „Ipad“ vartotojams. Taip pat šiuo metu programėlės autoriai kuria adaptaciją „Android“ ir „Windows 8“ vartotojams.

„Ši programėlė yra ir bus nemokama. Su vyru ir dviem mūsų šauniais vaikais nuoširdžiai visų prašome prisidėti prie šios idėjos sklaidos. Juk tik susivieniję galime padaryti pasaulį gražesniu. Iš anksto dėkojame visiems už pagalbą“, – prašo idėjos autorė

Jauna moteris tikisi, kad per artimiausius kelis mėnesius parsisiuntę programėlę žmonės aktyviai pildys įvairiomis patraukliomis vietomis. Pasak kūrėjos, „Time 4 Kids“ bus talpinamos visos vietos, susijusios su vaikais: nuo žaidimų aikštelių iki pramogų parkų, nuo kavinių iki vietų, kur parduodami gardūs ledai. Pats žymėjimo mechanizmas programėlėje yra itin paprastas. Tai gali padaryti bet kas, savo aparate mokantis surinkti telefono numerį.

Programėlės autoriai spėja, kad pirmiausiai vartotojai aktyviai informuos apie vietas Lietuvoje, kuriose yra įdomu leisti laiką su mažaisiais. Tikimasi, kad prie gražios iniciatyvos prisijungs ir kitų šalių piliečiai. Jau numatyta sklaida apie projekto idėją skirtingose pasaulio šalyse.

Apie naująją mobiliąją programą sukurtas vaizdo reportažas. Jį galite pamatyti čia:

Parašykite komentarą