Technologijos

Lietuviai keičia tradicijas: kol vieni ilgąjį Vėlinių savaitgalį lankėsi kapinėse, kiti ilsėjosi užsienyje

Dėl viduryje darbo savaitės buvusių Visų šventųjų dienos, Vėlinių laisvadienių ir moksleivių atostogų Lietuvos gyventojai aktyviau keliavo ne tik šalies viduje, bet ir į užsienį. Didžiausią rinkos dalį užimančio mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ duomenys rodo, kad nuo lapkričio 1 d. sumažėjo žmonių skaičius didžiuosiuose šalies miestuose – dalis gyventojų keliavo į regionus, o kiti rinkosi atostogas užsienio šalyse. Tarp populiariausių kelionių krypčių atsidūrė ne tik kaimyninės šalys, bet ir kelios šiltesnio klimato valstybės.

Keliavo į užsienio šalis

Trečiadienį ir ketvirtadienį išpuolę laisvadieniai, panašu, paskatino lietuvius suplanuoti ilgesnį savaitgalį. Remiantis mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didžiaisiais duomenimis, savaitgalį ištuštėjo kai kurie didieji miestai.

„Žmonių judėjimas buvo smarkiai išaugęs visą Vėlinių savaitgalį. Atsižvelgiant į tai, kad keliavimas į užsienį taip pat gerokai augo, galima spėti, kad žmonės aktyviau keliavo ne tik norėdami aplankyti šeimą bei sutvarkyti kapus, bet ir derindami atostogas“, – sako „DATA ATLAS“ produkto vadovas, „Tele2” duomenų mokslininkas Gediminas Jankauskas.

Pasak jo, lietuviai aktyviai judėjo ne tik šalies viduje – užfiksuotas ir padidėjęs srautas į užsienio šalis. Didžiausias keliautojų srauto augimas buvo į kaimynines šalis – lyginant su ankstesne savaite, keliautojų skaičius į Latviją išaugo 49 proc., o į Lenkiją – 33 proc. Šios dvi šalys išlieka populiariausiomis lietuvių keliavimo kryptimis.

Vis dėlto, dalis šalies gyventojų ilgąjį savaitgalį nusprendė derinti su atostogomis šiltesnio klimato šalyse – išaugo ir keliautojų skaičius į kelias populiarias kurortines šalis.

„Keliautojų į Ispaniją skaičius lyginant su ankstesne savaite augo 23 proc., o į Egiptą – 25 proc. Vertinant ne tokias populiarias kryptis, užfiksuotas ir augimas į Slovakiją bei Čekiją – atitinkamai 54 proc. ir 31 proc. Žinoma, įprastai keliaujančių į šias dvi šalis skaičiai mažesni, tad šiek tiek paaugus keliaujančių skaičiui procentai greitai didėja“, – sako duomenų mokslininkas.

Judėjo šalies viduje

Lietuvos gyventojai aktyviai lankė ir šalies regionus. „Žmonių skaičius didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – ilgąjį savaitgalį mažėjo. Nuo lapkričio 1 d. šiuose miestuose matėsi mažiau žmonių ir tik sekmadienį šis skaičius grįžo į panašų lygį, matytą prieš savaitę“, – teigia G. Jankauskas.

Anot jo, lyginant su ankstesne savaite, žmonių srautas iš Vilniaus didėjo į visus regionus. Vertinant procentiškai, labiausiai iš sostinės žmonių srautas padidėjo į Skuodo, Rokiškio, Akmenės rajonus. Judėjimas iš Kauno taip pat labiausiai padidėjo į Skuodo ir Rokiškio rajonus. Be to, papildomi laisvadieniai paskatino daugiau žmonių aplankyti pajūrį.

„Vilniaus ir Kauno gyventojai taip pat itin gausiai Vėlinių savaitgalį keliavo į Palangą. Žmonių pikas Palangoje buvo šeštadienį, kai mieste buvo apie 17 proc. daugiau žmonių nei ankstesnį šeštadienį“, – pastebi G. Jankauskas.

Vertinant procentinį augimą, ilgąjį savaitgalį daugiausiai žmonių skaičius augo Neringos, Varėnos, Anykščių, Druskininkų savivaldybėse.
„Tele2“ turi didžiausią šalyje mobiliojo ryšio rinkos dalį, tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Parašykite komentarą