Sveikata

Lietuva turi galimybę inicijuoti pokyčius ES dėl kovos su vėžiu

Lietuvos medikai, mokslininkai, politikai, pacientų ir kitos organizacijos kviečiamos teikti pasiūlymus dėl kovos su onkologinėmis ligomis pažangos. Viešąsias konsultacijas organizuojantis Europos Parlamento narys Bronis Ropė Lietuvai aktualių pasiūlymų pagrindu registruos pataisas Europos Parlamente.

Šių metų vasario mėn. Europos Komisija pristatė Europos Kovos su vėžiu planą. Iš viso kovos su vėžiu veiksmams planuojama skirti 4 mlrd. eurų. Užsibrėžta iki 2030 m. išsaugoti 3 mln. gyvybių.

„Kartu su p. Aurelijumi Veryga, jam dar būnant sveikatos apsaugos ministru, pradėjome aktyvų bendradarbiavimą, kad šiame dokumente atsirastų ir Lietuvai palankios nuostatos, – teigia europarlamentaras B. Ropė. – Kviečiame tęsti pradėtą ekspertinį darbą visas susijusias šalis, galinčias prisidėti prie pažangos kovojant su onkologinėmis ligomis“.

Europos Parlamento Kovos su vėžiu komitetas liepos 15 d. pristatė pagrindinį savo darbotvarkės dokumentą – Pranešimo dėl Europos kovos su vėžiu plano projektą, kuriame teikia savo pasiūlymus, kaip tobulinti Europos Komisijos pateiktą dokumentą. Įvyko Europos Parlamento narių pirminės diskusijos dėl pristatyto Pranešimo projekto ir apsikeitimas nuomonėmis komiteto posėdyje.

Vienintelis iš Lietuvos nuolatinis šio komiteto narys europarlamentaras B. Ropė kviečia el. paštu bronis.rope@europarl.europa.eu iki rugpjūčio 31 d. raštu pateikti pastabas Pranešimo projektui, kurių pagrindu bus teikiamos pataisos minėtam Pranešimo dėl Europos kovos su vėžiu plano projektui.

Daugiau informacijos – internetinėje svetainėje www.rope.lt.

Pranešimą paskelbė: Kristina Tomilina, Europos Parlamento narys Bronis Ropė

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą