Verslas

Lietuva suinteresuota išnaudoti visas ekonominio bendradarbiavimo su Kinija galimybes

Šių metų birželio 7–9 dienomis Kinijos Ningbo mieste Lietuvos gėrimų, žemės ūkio ir kosmetikos pramonės įmonių atstovai pristatys savo produkciją. Lietuvos verslo įmonės vyksta į Kiniją kartu su ūkio viceministre R. Noreikiene, kuri dalyvaus Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonomikos ministrų 2-ojoje metinėje konferencijoje. Įmonės iš Lietuvos turės galimybę užmegzti naudingus ryšius ne tik su Kinijos, bet ir su Centrinės ir Rytų Europos verslo atstovais.

Pasak ūkio viceministrės Rasos Noreikienės, nors Lietuvos eksportuotojai vis dažniau įsitvirtina Kinijos rinkoje, o Kinijos investuotojai ir turistai pasirenka Lietuvą, tačiau šalių bendradarbiavimas turi daug potencialo augti. Kinija – viena iš dešimties prioritetinių eksporto rinkų.

„Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonomikos ministrų 2-oji metinė konferencija yra puiki galimybė pristatyti šalį ir verslui užmegzti naudingų ryšių, nes čia ne tik daugiašaliu formatu bus aptartos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės, bet ir dalyvaus potencialūs investuotojai iš Kinijos. Lietuva suinteresuota išnaudoti bendradarbiavimo galimybes transporto ir bankininkystės, žemės ūkio ir maisto produktų, švietimo ir mokslo srityse“, – teigia ūkio viceministrė R. Noreikienė.

Ningbo mieste vyksiančioje Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonomikos ministrų 2-ojoje metinėje konferencijoje ūkio viceministrė R. Noreikienė pasirašys deklaraciją, kuri sudarys palankesnes sąlygas augti prekybai, eksportui ir importui, vykdyti bendrus transporto projektus ir turėtų sustiprinti Kinijos ir šešiolikos Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonominį bendradarbiavimą.

Per darbo vizitą R. Noreikienė susitiks su Kinijos prekybos ministru Gao Huchengu ir Ningbo miesto meru Tango Yijunu ir pristatys Lietuvos ekonomikos pranašumus, infrastruktūros, investicijų, eksporto ir importo galimybes, aptars, kaip skatinti dvišalės prekybos augimą, vykdyti bendrus projektus. Kinijos rinkoje savo nišą galėtų rasti Lietuvos žemės ūkio produkcijos gaminiai, baldų ir medienos, chemijos, tekstilės ir drabužių, optikos ir lazerių pramonė. Lietuva dėl patogios geografinės padėties taip pat galėtų teikti Kinijos bendrovėms transporto ir logistikos paslaugas.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2015 metais Kinija tarp 200 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą užėmė 18-ąją, pagal eksportą – 26-ąją, o pagal importą – 13-ąją vietą.
Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą