Politika ir teisė

Lietuva skirs Latvijai daugiau nei 201 tūkst. vakcinos dozių

Atsižvelgdama į Latvijos prašymą ir siekdama prisidėti prie kovos su COVID-19 pandemija bei jos sukeltų padarinių šalinimo, Vyriausybė priėmė nutarimą dėl humanitarinės pagalbos Latvijai – skirs 201 240 vnt. farmacijos bendrovės Pfizer, Inc. „Comirnaty“ vakcinos dozių.

„Lietuva ne tik tęsia paramą trečiosioms šalims kovoje su COVID-19 pandemija donuodama vakcinas, bet ir padeda artimiausiai kaimynei. Tik veikdami išvien ir padėdami kuo daugiau žmonių pasaulyje pasiskiepyti, pandemiją įveiksime greičiau“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Lietuva jau padovanojo 455,9 tūkst. „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcinos dozių Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui, Armėnijai ir Taivanui, dar 60 tūkst. šios vakcinos dozių skirta Tadžikistanui. Armėnijai taip pat buvo skirta 50 tūkst. „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcinos dozių. 188,7 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių buvo skirta Vietnamui.

Lietuva ir toliau dvišališkai ir per COVAX mechanizmą prisidės prie „Europos komandos“ (angl. Team Europe) iniciatyvos – globalių Europos Sąjungos pastangų suvaldyti pandemiją.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą