Studijos

Lietuva pristatyta Odesos klasikinės muzikos festivalyje

Didžiausias Ukrainos klasikinės muzikos festivalis „Odessa Classics“ rugsėjo 18–19 dienomis pristatė naują rubriką „Rudens sezonai“, kurių pirmasis buvo skirtas Lietuvai. Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras Odesos filharmonijoje kartu su solistais Augusta Jusionyte, Aleksejumi Botvinovu ir Peteriu Gregsonu atliko programą, atspindinčią naujausias akademinės muzikos bei klasikinių kūrinių atlikimo žanro „recomposed“ tendencijas. Kūrybingas šiuolaikinių kompozitorių klasikos muzikinio paveldo permąstymas sužavėjo publiką savo naujumu, netikėtumu, atlikimo kokybe.            

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, pernai primą kartą pasirodęs festivalyje ir iškart užkariavęs publikos simpatijas, šiemet sugrįžo su nauja programa. O Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui tai buvo pirmosios gastrolės Ukrainoje per mūsų nepriklausomybės laikotarpį. Didžiulės sėkmės sulaukę pasirodymai tapo išties išskirtiniu reiškiniu. Odesos muzikos mylėtojai jau kalba, kad rugsėjo 18–19 dienomis vykę NIKO ir LNSO koncertai – vieni geriausių, pristatytų per pastarąjį festivalių sezoną. „Tai nauja, emocinga, kokybiška ir netikėta. Mus pakerėjo maestro Gedimino Gelgoto lengvumas, energija, filosofinė gelmė ir žaisminga provokacija, ir šalia viso to – spinduliuojanti didžiulė meilė gyvenimui“, – negailėjo komplimentų klausytojai.

Tarptautinis festivalis „Odessa Classics“ yra didžiausias Ukrainos klasikinės muzikos festivalis. Rengiamas 7 metus, jis jau yra patekęs į Europos festivalių gidus ir katalogus tarp labiausiai gerbiamų pasaulio klasikos forumų. Aplankyti „Odessa Classics“ rekomenduoja pagrindiniai Europos meno kritikai, kurie neretai vadina Odesą Ukrainos Zalcburgu.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą