Verslas

Lietuva pristatė šalies potencialą didžiausioje pasaulinėje FinTech konferencijoje

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su „Investuok Lietuvoje“ dalyvavo tarptautinėje finansinių technologijų konferencijoje „Money 20/20“, Las Vegase, JAV. Lietuvos finansinių technologijų ir verslo sektorių siūlomos galimybės, pristatomos atskirame parodos stende, sulaukė itin didelio renginio dalyvių susidomėjimo. Lietuva šią konferenciją palieka su daugiau nei 100 užmegztų kontaktų tolimesnėms partnerystėms.

„Money 20/20“ – jau 10-tus metus vykusi tarptautinė konferencija ir didžiausias pasaulinis FinTech renginys, pritraukiantis tiek šio sektoriaus lyderes, tiek naujus varžovus nuo technologijų gigantų iki pradedančių startuolių – visi jie 4 dienų intensyvių verslo susitikimų metu bei įmonių parodoje keitėsi istorijomis, idėjomis, kontaktais, kūrė plėtros strategijas ir partnerystes. Pranešimus šioje konferencijoje skaitė garsių pasaulinio lygio įmonių, tokių kaip Goldman Sachs, Amazon, Mastercard ir kt., atstovai.

Dvi konferencijoje Lietuvą atstovavusios institucijos pristatė šalies FinTech potencialą – puikią vietą pradėti arba plėsti technologijomis grįstą verslą su tinkama infrastruktūra, aukštos kvalifikacijos talentais ir verslui palankia aplinka. Lietuvos stende, kuriame buvo supažindinama su FinTech ir verslo ekosistema, renginio dalyviai konsultuoti plėtros klausimais, buvo keičiamasi kontaktais. Lietuva jau žinoma kaip vienas perspektyviausių FinTech centrų Europoje: tarp stendo lankytojų – tarptautinės kompanijos, siekiančios plėstis Europos regione ir svarstančios tai daryti mūsų šalyje bei įmonių, dirbančių su kolegomis iš Lietuvos ir padedančių jiems plėstis į kitas rinkas, atstovai.

„Džiugu, kad tarp konferencijos dalyvių buvo padalinius Lietuvoje jau turinčios ir aktyviai veikiančios tarptautinės finansinių technologijų įmonės, tokios kaip „Mambu“, „Railsbank“, „Flywire“, „Airwallex“, „Accenture“, „Moody‘s“, „NIUM“ ir kitos. Tokių pasaulyje žinomų įmonių veikimas Lietuvoje prisideda ne tik prie ekonominės gerovės kūrimo šalyje, bet ir prie teigiamos šalies reputacijos stiprinimo globaliame kontekste“, – mintimis apie renginį dalinosi viena iš delegacijos atstovių Gintarė Bačiulienė, „Investuok Lietuvoje“ Technologijų sektoriaus komandos vadovė.     

Įvyko vienas netikėtų susitikimų su iš Egipto kilusiu Ahmed Naggar. Jis džiaugėsi radęs Lietuvos stendą, nes nuo šių metų kovo gyvena Lietuvoje ir čia kuria savo startuolį „Rebatus“, kuris dienos šviesą išvydo vos prieš kelis mėnesius. „Įmonės steigimo atžvilgiu viskas buvo paprasta ir be jokių komplikacijų. Pasirinkau Lietuvą, nes ši šalis – puikus startas Europos rinkai. Mūsų startuolis naudoja PSD2 (mokėjimo paslaugų direktyvos) reglamentus tam, kad pirktų operacijų duomenis tiesiogiai iš vartotojų, jiems sutikus juos parduoti verslui analizei“, – priežastis, kodėl pasirinko Lietuvą, vardino startuolio įkūrėjas. „Konferencija „Money 20/20“ viršijo mano lūkesčius, kadangi turėjau galimybę susipažinti su puikiais žmonėmis ir jų įmonių produktais, kuriuos galėsiu panaudoti siekiant pagerinti mūsų klientų patirtį“, – renginio patirtimi dalinosi Ahmed.

„Dalyvavimas šioje konferencijoje, be abejonės, yra didelė galimybė tiek MITA, tiek visai Lietuvai. Galime pristatyti savo šalį kaip didžiausią ir perspektyviausią FinTech centrą Europoje, o užmegzti kontaktai padės į Lietuvą pritraukti klestinčias įmones, ne tik skatinančias ekonomikos augimą, bet ir suteikiančias tarptautines bendradarbiavimo galimybes mūsų šalies įmonėms“, – teigia MITA vadovė Birutė Bukauskaitė.

Renginys „Money 20/20“ šiais metais pritraukė daugiau nei 7,5 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 2,3 tūkst. įmonių. Daugiau apie konferenciją.

MITA įgyvendina projektą „FinTech LT“, kurio tikslas – didinti finansinių technologijų inovacijų ir šioje srityje veikiančių įmonių skaičių Lietuvoje, informuoti verslą ir verslui imlią visuomenę apie finansinių technologijų inovacijų diegimo naudą, kurti Lietuvos, kaip FinTech industrijos centro regione, įvaizdį.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Parašykite komentarą