Politika ir teisė

Lietuva ir Vokietija – artimi ir ilgalaikiai kultūriniai ryšiai,  peržengiantys šimtmečių ribas  

Liepos 7 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Vilniuje viešinčia Vokietijos Federacinės Respublikos kultūros ir medijų ministre Monika Grütters. Pokalbio metu buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas kultūros ir meno srityse, kultūros organizacijų indėlis į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimą Lietuvoje ir Vokietijoje, vainikavęs jų ilgalaikį bendradarbiavimą.

„Lietuvą ir Vokietiją sieja tamprūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, peržengiantys šimtmečius, bendras kultūros paveldas“, – sakė ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir padėkojo už Valdovų rūmuose surengtą parodą, sudarytą iš Dresdeno valstybinių meno rinkinių „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai. Dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“, apsilankymą Dainų šventėje.

Ministrė Monika Grütters pasidalijo Dainų šventės įspūdžiais, pažymėdama, kad tai – puiki tradicija ir sektinas pavyzdys Vokietijai.     

Ruokytės-Jonsson teigimu, iš Vokietijos galima daug pasimokyti kaip formuoti kultūros politiką, nes ši patirtis yra svarbi, plėtojant kultūrinę įvairovę. Lietuva siekia didinti kultūros prieinamumą regionuose, kultūros edukaciją ir įgyvendinti  kultūros paveldo sistemos pertvarką. M.Grütters pabrėžė, kad šios veiklos kryptys yra aktualios ir Vokietijoje.    

„Valstybės atkūrimo 100-metį švenčianti Lietuva skleidžia žinią, kad būtina išsaugoti savo paveldą ir jį aktualizuoti“,– sakė Lietuvos kultūros ministrė.

Susitikime buvo kalbėta apie Europos kultūros paveldo metus, kokie nacionalinių programų akcentai. Lietuva didelį dėmesį skiria modernizmui, ypač suklestėjusiam tarpukariu. 

Lietuvos ir Vokietijos kultūros ministrės taip pat aptarė tolesnį dvišalių kultūrinių santykių stiprinimą. 

Vokietijos kultūros ir medijų ministrė M.Grütters pakvietė Lietuvos kultūros ministrę L. Ruokytę-Jonsson 2019 metais apsilankyti tarptautiniame Berlyno kino festivalyje.

Pranešimą paskelbė: Arūnas Malinovskis, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą