Įvairenybės

Lietuva ir Pietų Korėja bendradarbiaus kuriant tvarius ir klimatui neutralius miestus

Per EBPO aplinkos ministrų susitikimą aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitiko su Pietų Korėjos (Korėjos Respublika) aplinkos ministre H.E. Ms. Han Jeoung-ae. Jie aptarė klimato neutralumo, atliekų prevencijos ir tvarkymo temas.

Tiek Lietuva, tiek Pietų Korėja yra energetinius išteklius importuojančios šalys. Energetino saugumo ir nepriklausomybės siekis yra Lietuvos prioritetas, kuris dabartinės geopolitinės situacijos kontekste tampa vis labiau aktualus ir kitoms šalims

„Simboliška, kad mūsų suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“ („Nepriklausomybė“) yra pagamintas būtent Pietų Korėjos „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“ laivų statykloje“ – ministrei Han Jeoung-ae priminė Simonas Gentvilas.

Ministrai vieningai sutarė, kad siekiant energetinės nepriklausomybės dėmesys turi būti skiriamas atsinaujinančių energetinių šaltinių skatinimui ir plėtojimui. 

Abi šalys aktyviai siekia žiediškumo ir atliekų mažinimo. Aplinkos ministras S. Gentvilas pristatė Lietuvoje sėkmingai veikiančią depozito sistemą, žymiai prisidėjusią prie taršos mažinimo. Pietų Korėjos ministrė taip pat pažymėjo, kad nuo pat 90-ųjų šalies gyventojai yra skatinami atsakingai rūšiuoti atliekas ir šiuo metu šalyje yra skaičiuojama apie 20 skirtingų rūšiavimo konteinerių. Pietų Korėja plėtoja nemažai projektų ir tyrimų atliekų perdirbimo, ypač – tekstilės, srityje ir pažadėjo pasidalinti patirtimi.

Ministrai sutarė, kad siekiant klimato neutralumo, miestai vaidina labai svarbų vaidmenį. Daugiau nei 65 proc. energijos suvartojimo ir daugiau nei 70 proc. CO2 emisijų visame pasaulyje yra miestuose. Iki 2030 m. Lietuva planuoja turėti pirmąjį klimatui neutralų ir beatliekį miestą.  Sutarta, kad Lietuva ir Korėja sieks bendradarbiavimo kuriant tvarius ir klimatui neutralius miestus ir keisis gerąja praktika bei sprendimais.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą