Politiškai neramiais laikais krašto apsauga tampa itin svarbiu klausimu, prie kurio sprendimo turimais ištekliais prisideda ir aukštosios mokyklos – jos vienija jėgas siekdamos stiprinti Lietuvos kariuomenei reikalingų aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą.
Šiandien minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakares, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA). Norint užtikrinti aukštos kvalifikacijos tarpdiscipliniškų aviacijos specialistų parengimą, nuo šiol VGTU ir LKA vykdys bendras studijų programas.
„Pirmą kursą baigę būsimi karinių oro pajėgų kariai nuo antro kurso galės gretimai studijuoti ir VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute siūlomas orlaivių pilotų, skrydžių vadovų bei inžinierių specialybes, bus mokomi dirbti su šiuolaikinėmis informacinėmis valdymo bei specialiomis automatizuotomis sistemomis. Baigę studijas tokie studentai gaus ir dvigubą išsilavinimą – įgis LKA karininko laipsnį, o kartu ir VGTU magistro diplomą“, –pasakojo VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto direktoriaus pavaduotojas Jonas Vytautas Jusionis.
Sutarties pasirašyme dalyvavę LKA atstovas viršininkas plk. Raimundas Matulis pabrėžė, kad esama geopolitinė situacija skatina susitelkti – tiek aukštojo mokslo, tiek saugumo srityje. „Dažnai diskutuojama, kur yra sąsaja tarp saugumo ir švietimo, universitetų. Tarp šių sričių neturėtų būti konkurencijos, neturėtų būti svarstymų, kad saugumo reikia mažiau, švietimo – daugiau ar atvirkščiai. Mes visi iš esmės siekiame padaryti tą patį – bandome sukurti visuomenę, kurioje jaunimas norėtų mokytis, kurti, tobulėti ir tam būtų sąlygos“, – sakė plk. R. Matulis.
Universitetai taip pat susitarė dėl bendro gynybai skirtų technologijų tobulinimo, karinės įrangos kūrimo ir modernizavimo darbų: specializuotų automatizuotų imitavimo priemonių – taikinių, treniruoklių – kūrimo, nuotoliniu būdu valdomų orlaivių ir kitų stebėjimo aparatų, ryšių, valdymo sistemų automatizuotos įrangos, kitų specialiosios paskirties išmaniųjų sistemų ir įrenginių kūrimo, modernizavimo ir tyrimų.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. 2014–2015 m. „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia“ reitinguose VGTU užima 45 vietą ir yra Lietuvos techninių universitetų lyderis. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 14 institutų, 3 mokslo centruose, 33 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.