Verslas

Lietuva alkoholio suvartojimo statistikoje – pirma pasaulyje ar 41 Europoje?

Tarptautinės organizacijos, pristatydamos alkoholio suvartojimo duomenis, užkelia Lietuvą ant „prizininkų pakylos“ – Pasaulio sveikatos organizacija mūsų šaliai skiria trečiąją vietą Europoje, Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija teigia, kad geriame daugiausiai pasaulyje. Skiriasi ir pačių lietuvių skaičiavimas: Statistikos departamento duomenimis kiekvienas vyresnis nei 15 m. amžiaus tautietis suvartoja 14,2l. grynojo alkoholio per metus. Tuo tarpu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atlikto tyrimo duomenys rodo, kad vienas gyventojas išgeria ne daugiau nei 6l.

Kaip šie skaičiai atsiranda ir kodėl jie skiriasi? Kuris skaičius teisingas? Atsakymo reikėtų ieškoti tyrimų metodologijoje.

Dauguma ES šalių kokiu nors būdu stebi alkoholio vartojimą, tačiau nėra vienodo, visose ar daugumoje šalių nusistovėjusio, vidutinio alkoholio suvartojimo skaičiavimo metodo. Nors laikoma, kad tarptautiniu lygiu pagrindinis alkoholio vartojimo rodiklis yra „gryno alkoholio litrai, tenkantys vyresniam nei 15 m. amžiaus gyventojui“, tik 9 šalys iš 28 tokį rodiklį skaičiuoja.

Kviečiame Jus į pusryčius žiniasklaidai, kurių metu bus pristatytas 2016 m. kovo-gegužės mėn. atliktas tyrimas apie Europos šalyse taikomus alkoholio vartojimo stebėjimo rodiklius ir metodus. Renginio metu pažvelgsime, kaip alkoholio vartojimo žemėlapyje atrodytų Lietuva, jei šį rodiklį skaičiuotume kaip britai ar ispanai. Aptarsime, į kokius specifinius šalies rodiklius reikia atsižvelgti vertinant vartojimo duomenis.

Tyrimo rezultatus pristatys ir aptars:

Darius Dulskis, „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ partneris;

Marius Dubnikovas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidiumo narys.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą