Ekonomikos ir inovacijų (EIMIN) ministras Lukas Savickas su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) vadovu Zurabu Pololikashviliu pasirašė susitarimą dėl aktyvesnio veiksmų plano įgyvendinimo, didinant atvykstamąjį turizmą į Lietuvą. Taip bus stiprinamas Lietuvos bendradarbiavimas su PTO turizmo rinkodaros, švietimo, inovacijų, skaitmeninės transformacijos ir vietovių valdymo srityse.
„Šalies turizmo stiprinimas – vienas svarbiausių mūsų prioritetų. Turime ypač daug potencialo tokiose srityse, kaip konferencinis ar sveikatos turizmas, taip pat vis labiau populiarėja ir kitos mūsų šalies turizmo rūšys. Tad pasirašius susitarimą su PTO, tikimės pritraukti daugiau investicijų ir užsienio turistų į Lietuvą, efektyviai išnaudojant svarbiausias mūsų šalies turizmo stiprybes“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras L. Savickas.
Susitarimu numatoma skatinti atvykstamąjį turizmą ir efektyvesnę vietovių rinkodarą regionuose. Be to, atsiras daugiau bendrų su PTO turizmo švietimo projektų, o tai atvers galimybę kelti kvalifikaciją turizmo specialistams, diegti inovacijas. Taip pat bus dar labiau skatinami turizmo srities startuoliai, sparčiau vyks skaitmeninė transformacija ir žinių mainai. Glaudesnis bendradarbiavimas su PTO užtikrins ir pažangesnį vietovių valdymą, prisidės prie stabilumo stiprinimo.
„Šis veiksmų planas atspindi mūsų bendrą įsipareigojimą skatinti inovacijas, švietimą ir investicijas į turizmo sritį. Kartu su Lietuva, pasitelkdami duomenis ir dirbtinį intelektą, kuriame išmanesnę, atsparesnę ir tvaresnę turizmo sektoriaus ateitį“, – sako PTO generalinis sekretorius Z. Pololikashvilis.
Įgyvendinus veiksmų planą, Lietuva sustiprins savo pozicijas, siekdama pritraukti turistų į mūsų šalį.
PTO nuotolinė akademija suteiks galimybę mūsų šalies specialistams dalyvauti rinkodaros kursuose: juose turizmo specialistai galės įgyti žinių apie prekės ženklo kūrimą, rinkos pozicionavimą ir kt.
Lietuvos studentai ir jauni specialistai turės progą dalyvauti ir tarptautinėje stažuočių programoje PTO būstinėje. Individualūs mokymosi kursai bus pritaikyti, atsižvelgiant į Lietuvos nacionalinius turizmo prioritetus, taip užtikrinant, kad specialistai gautų tikslingus, rinkai aktualius mokymus.
Skatinant tarptautinį bendradarbiavimą turizmo technologijų ir tvarumo srityse, bus organizuojami seminarai apie inovacijų ir technologijų valdymą, pvz., dirbtinio intelekto naudojimą turizmo srityje, tvaraus turizmo stiprinimą per inovacijas ar skaitmeninės transformacijos strategijas mažoms ir vidutinėms įmonėms.
Taip pat bus įgyvendinamas startuolių iššūkis, kuris prisidės prie Lietuvos, kaip turizmo inovacijų lyderės, statuso stiprinimo. Ši iniciatyva paskatins pasaulio startuolius, besispecializuojančius skaitmeninės rinkodaros, duomenimis paremtų strategijų ir dirbtinio intelekto patobulinto prekės ženklo kūrimo srityse, kurti Lietuvos turizmo pramonei pritaikytus sprendimus.
Planuojama organizuoti ir PTO turizmo renginį Lietuvoje, kuris sustiprintų šalies vaidmenį regioninio turizmo lygmeniu. Renginyje didžiausias dėmesys būtų skirtas įtraukti nuomonės formuotojus, populiarinant turizmą Lietuvoje, ir skaitmeninėms strategijoms įgyvendinti.
Susitarimas su PTO pasirašytas balandžio 2 dieną vykstančio Ateities turizmo ir svetingumo forumo metu. Čia pristatomi pranešimai ir vyksta diskusijos įvairiomis su ateities turizmu susijusiomis temomis: nuo sektorių tendencijų ir reguliacinės aplinkos bei įvairių turizmo krypčių perspektyvų iki susisiekimo, tvarumo, turizmo rinkodaros ir dirbtinio intelekto klausimų.
Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija