Įvairenybės

Liepos mėnesio šilumos kainų statistika Lietuvoje

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina liepos mėn. yra 4,43 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su birželio mėn., mažėja 2,42 proc. Per metus (nuo 2017 m. liepos mėn. iki 2018 m. liepos mėn.) vidutinė šilumos kaina mažėjo 0,89 proc. – informuoja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Dėl pigiau įsigyto kuro UAB „Kretingos šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai liepos mėn., palyginus su birželiu, už šilumą moka 14,53 proc. (0,95 ct/kWh be PVM) mažiau, UAB „Lazdijų šiluma“ tiekiamos šilumos kaina mažėja 8,82 proc. (0,54 ct/kWh be PVM).

Liepos mėn., palyginus su birželiu, dėl brangiau pirktos šilumos iš nepriklausomų šilumos gamintojų UAB „Litesko fil. „Telšių šiluma“ aptarnaujami vartotojai už šilumą moka 7,3 proc. (0,44 ct/kWh be PVM) daugiau.  VŠĮ „Velžio komunalinis ūkis“ tiekiamos šilumos kaina didėja 5,35 proc. (0,33 ct/kWh be PVM) – vartotojams baigta grąžinti permoka už kurą, kuri šilumos kainą mažino 0,55 ct/kWh (be PVM).

Liepos mėn. mažiausia šilumos kaina yra Utenoje (3,77 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (8,79 ct/kWh su PVM), tarp penkių didžiųjų miestų mažiausia už šilumą moka Kauno, daugiausiai – Panevėžio gyventojai.

Išsamią 2018 m. liepos mėn. šilumos kainų statistiką rasite VKEKK pranešime.

Pranešimą paskelbė: Aistė Griškonytė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Parašykite komentarą