Verslas

Liepą už centralizuotai tiekiamą šilumą mažiausiai mokės kauniečiai

Nors už lango liepa, tačiau centralizuotai tiekiamos šilumos kaina išlieka aktuali, nes šilumą naudojame karštam vandeniui ruošti. Tarp penkių didžiųjų miestų liepos mėnesį už centralizuotai tiekiamą šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Panevėžio gyventojai.

Preliminariais duomenimis, šilumos kaina Kaune šių metų liepą yra antroji pagal mažumą Lietuvoje.

Palyginus su birželio mėnesiu, šilumos kaina sumažėjo 2,22 proc., o palyginus ją su praėjusiųjų metų liepos mėnesiu – sumažėjo 11,08 proc. Šiuo metu centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune sudaro 3,53 ct/kWh be PVM arba 3,85 ct/kWh su PVM.

Galima konstatuoti, kad šilumos kaina Kaune nukrito į 2003 – 2007 metų lygį, kai pagal 2003 m. kovo 31 d. Kauno termofikacijos elektrinės pardavimo sutarties sąlygas, buvo 5 metus fiksuota ir sudarė 3,47 ct/kWh be PVM.

Didžiausi veiksniai, lėmę šilumos kainos sumažėjimą – sumažėjusi kuro kaina bei padidėjęs AB „Kauno energija“ veiklos efektyvumas. Be šių dviejų veiksnių, papildomai 0,62 ct/kWh šilumos kainą sumažino bendrovės Valdyba, priėmusi sprendimą kompensuoti vartotojams faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro įsigijimo ir suvartojimo bei šilumos įsigijimo kainų skirtumą. Šiuo dydžiu šilumos kaina vartotojams yra mažesnė jau nuo 2018 m. gegužės 1 d. ir tokia išliks iki tol, kol Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatys naujas bazinės šilumos kainos dedamąsias.

Bazinę AB „Kauno energija“ šilumos kainą, kaip numato teisės aktai, kaip tik šiuo metu perskaičiuoja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Bazinės šilumos kainos perskaičiavimas vykdomas pasibaigus esamos bazinės kainos galiojimo laikotarpiui. Preliminariais vertinimais, po perskaičiavimo nauja bazinė kaina Kaune sekančiam laikotarpiui sumažės daugiau, nei 10 proc. Atitinkamai sumažės ir AB „Kauno energija“ vartotojams tiekiamos šilumos kaina. Be abejo, galutinė kaina vartotojams svyruos priklausomai nuo kuro ir perkamos šilumos kainų, tačiau ji visą minėtą laikotarpį bus apie 10 proc. mažesnė, nei galėtų būti, jei bazinė kaina būtų neperskaičiuota.

Tikimasi, kad nauja perskaičiuota bazinė šilumos kaina įsigalios šiais metais ir galios ateinančius tris ar ketverius metus. Numatomas ne mažesnis kaip 10 proc. sumažėjimas – tai AB „Kauno energija“ per pastaruosius ketverius metus įvykdytų investicijų ir pasiekto geresnio veiklos efektyvumo bei rinkos plėtros rezultatas.

Pranešimą paskelbė: Ūdrys Staselka, AB „Kauno energija”

Parašykite komentarą