Politika ir teisė

Liberalų sąjūdžio frakcija ragina kolegas nedalyvauti Kremliaus trolių scenarijuose dėl Ž. Pavilionio  

2021 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo vadovybei gavus opozicinių frakcijų kreipimąsi dėl konservatoriaus Žygimanto Pavilionio atstatydinimo iš Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad frakcija planuoja nedalyvauti jokiose procedūrose, kurios išpildytų nedraugiškų valstybių parašytus scenarijus.

„Nenorime, kad Kremliaus troliai šokdintų Lietuvos parlamentą ir atsidurti propagandinių televizijų ekranuose, todėl jokiuose tolimesniuose šios istorijos procesuose dalyvauti neketiname“, – sakė E. Gentvilas.

Nors į provokatorių iš Rusijos pinkles patekęs Ž. Pavilionis teigė, kad nepadarė žalos Lietuvos interesams, tačiau opozicinių frakcijų seniūnai Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė 55 Seimo narių parašus dėl nepasitikėjimo URK pirmininku.

„Pastaraisiais metais su Kremliaus trolių provokacijomis susidūrė ne viena Europos Sąjungos ir pasaulio valstybė – tai dar vienas nešvarus įrankis jų arsenale, todėl, nemanau, kad šiame kontekste Žygimanto Pavilionio atvejis yra kažkuo išskirtinis. Deja, bet telefoniniai sukčiai žmones apgauna kasdien“, – teigė E. Gentvilas.

Politiko teigimu, jei Seimas įtrauktų Ž. Pavilionio klausimą į savo darbotvarkę, tai pakenktų valstybės įvaizdžiui.

„Raginame atsakomybę jaučiančius kolegas nedalyvauti nedraugiškos valstybės primestame scenarijuje ir dirbtinai neeskaluoti klausimo vardan savo žinomumo. Žmogus pats turi įvertinti savo veiksmus ir reputaciją, tačiau nematome pagrindo Seimui imtis jo atstatydinimo“, – sakė E. Gentvilas.

Statutas numato, kad pasiūlymas atleisti Seimo pareigūną svarstomas, kai tokią iniciatyvą pareiškia ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų. Sprendimas dėl atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, tai yra už atstatydinimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

 

Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius

Parašykite komentarą