Verslas

Lenkijos įmonių grupę žemyn tempė ir bendrovės Lietuvoje rezultatai

Lenkijos įmonių grupė „Trakcja PRKil S.A.“, kuriai priklauso Lenkijos kapitalo bendrovė Lietuvoje „Kauno tiltai“, Varšuvos vertybinių popierių biržoje paskelbė savo veiklos 2017 m. pirmojo pusmečio finansinius rezultatus. Juose pateikti duomenys rodo, jog grupės grynasis pelnas ženkliai sumenko, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Bendrovė taip pat  paskelbė, kad įmonės rezultatams ženklios įtakos turėjo ir prastesni nei tikėtasi dukterinės bendrovės „Kauno tiltai“ rezultatai. „Kauno tiltai“ apyvarta pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 17 proc. Grynasis pelnas smuko 9 kartus ir siekė 0,4 mln. eurų. 

„Esame susirūpinę dėl nepalankios konkurencinės aplinkos, pokyčių infrastruktūros viešųjų pirkimų rinkoje Lietuvoje ir tvyrančio neapibrėžtumo panaudojant ES paramą.

Kaip vieni iš didžiausių Lenkijos kapitalo investuotojų Lietuvoje, mes keliame savo bendrovei Lietuvoje reikalavimus laikytis aukščiausių darbų ir technologijų kokybės, darbo saugos reikalavimų, griežtų projektų terminų. Nepripažįstame jokių kompromisų šiais klausimais.

Mums kelia nerimą, kad dėl skaidomų viešųjų pirkimų ir reikšmingų infrastruktūros projektų trūkumo užsienio kapitalo įmonė priversta konkuruoti dėl smulkių projektų su mažo pajėgumo bendrovėmis, kurios orientuojasi į minimalius kvalifikacijos bei kokybės standartus, tokiu būdu laimėdamos konkursus mažiausiomis kainomis ir neracionaliai trumpais terminais“, – sako „Kauno tiltų“ bendrovės Stebėtojų tarybos pirmininkas Maciej Radziwilł.

Bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius pabrėžia, kad prastesnius nei tikėtasi įmonės rezultatus šiemet lėmė pasikeitusi projektų portfelio struktūra. 2016 m. I-ąjį pusmetį bendrovė įgyvendino kelis didelius projektus, leidusius pasiekti masto ekonomiją. O šių metų pradžioje 2017 m. vidutinis kelių ir gatvių projektų dydis gerokai mažesnis.

„Susmulkėję projektai, atidėti strateginiai kelių ir geležinkelių infrastruktūros objektai, konkurencija, kurią skatina mažėjantys reikalavimai kvalifikacijai, lemia prastesnius mūsų rezultatus.

Iki šiol galėjome išlaikyti rinkos lyderio poziciją, nes mūsų gebėjimai įgyvendinti didelius projektus, patirtis, kvalifikacija, aukšti darbų saugos ir kokybės standartai konkursuose būdavo vertinami kaip privalumas. Šiandieninė situacija, kai pirkimai skaidomi į smulkesnius, o esminis perkančių organizacijų akcentas yra žema kaina, kelia nerimą dėl įmonės turimo aukšto lygio inžinerinio bei technologinio potencialo užtikrinimo ateityje“, – sako A. Rusevičius. 

Apie įmones:

„Kauno tiltai”, didžiausia transporto infrastruktūros statybos bendrovė Baltijos šalyse, priklausanti Lenkijos infrastruktūros statybos įmonių grupei „Trakcja PRKil S.A.”. Pagrindinis „Trakcja PRKil S.A.” akcininkas „Comsa Corporación” yra antra pagal dydį Ispanijos geležinkelių infrastruktūros statybos bendrovė ir viena iš 50 didžiausių Europos statybų bendrovių.

Pranešimą paskelbė : Saulius Jarmalis, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Parašykite komentarą