Verslas

LEISTA VYKDYTI KONCENTRACIJĄ GĖRIMŲ GAMYBOS RINKOJE

Konkurencijos taryba leido Nyderlandų bendrovei „CC Beverages Holdings II B.V.“ įsigyti 100 proc. Suomijos įmonės „Brown-Forman Finland“ akcijų ir perimti vienvaldę jos kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. spalio 11 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„CC Beverages Holdings II B.V.“ yra bendrovės „Coca-Cola Hellenic Bottling Company“ (CCHBC) antrinė įmonė. CCHBC yra autorizuota bendrovės „The Coca-Cola Company“ gėrimų pilstytoja, gaminanti ir parduodanti šiuo prekės ženklu pažymėtus bei kitus gėrimus 29-iose Europos, Eurazijos ir Afrikos valstybėse. CCHBC taip pat pilsto ir platina platų gėrimų asortimentą, įskaitant gazuotus gaiviuosius gėrimus, vandenį, energinius ir sporto gėrimus, sultis, bei stipriuosius alkoholinius gėrimus, kavą, greitai paruošiamą arbatą ir augalinius gėrimus bei užkandžius.

Bendrovė „Brown-Forman Finland“ Lietuvoje užsiima prekės ženklu „Finlandia“ pažymėtų degtinių gamyba ir tiekimu didmeniniams platintojams.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Parašykite komentarą