Laisvalaikis

Legendinės grupės BIX vakarai atskleis 30 metų istoriją 2017 m. rugpjūčio 25 d.

Turime jums tris svarbias geras žinias. Nes gerų žinių nebūna per daug.

1. Legendinė Lietuvos roko grupė BIX mini 30 metų scenoje sukaktį.
2. Sukaktį rokeriai minės Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
3. BIX kviečia jus švęsti drauge.

Per tris dešimtmečius grupė sukaupė neįkainojamos archyvinės medžiagos, kuria šia, tiek pat solidžia, kiek ir džiugia, proga nori pasidalyti su savo gerbėjais.

Nacionalinės bibliotekos lankytojus, BIX grupės fanus ir meno gurmanus kviesime susipažinti su BIX lyderio Sauliaus Urbonavičiaus-Samo autoriniais tapybos darbais. Žiūrėsime atvirą ir intriguojantį dokumentinį filmą, atskleidžiantį grupės istoriją. Pokalbių šou „BIX istorija per muziką“ išprovokuos papasakoti nutylėtas istorijas iš muzikantų gyvenimo, susirinkusių oda šiurpuliukais bėgios atliekamos garsiausios grupės dainos.

Minėsime ne tik praeitį, muzikinė istorija gyva ir šiandien: per dvi dienas truksiančius renginius Nacionalinės bibliotekos garso įrašų studijoje susirinkę žymiausi Lietuvos atlikėjai įrašys specialų kūrinį, skirtą grupės trisdešimtmečiui.

PROGRAMA

Rugsėjo 18 d.

Sauliaus Urbonavičiaus-Samo autorinių tapybos darbų ekspozicijos pristatymas

18 val., Meno erdvė

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›

S. Urbonavičius-Samas studijavo Šiaulių universitete, Dailės fakultete. Būdamas dvidešimt ketverių Samas planavo tapti tapytoju, surengė kelias parodas. Visus trisdešimt metų jis vienintelis rūpinosi BIX stiliumi, sukūrė visų grupės albumų viršelius. „Nekantrauju pristatyti tai, nuo ko viskas prasidėjo. Garantuoju, kad mano tapybą yra matę vos keli žmonės. O dabar pamatys visa Lietuva“, – sako BIX lyderis.

Dokumentinės archyvinės medžiagos apie grupę „BIX“ premjera

19 val., Kino salė

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›

Susirinkę žiūrovai turės galimybę pirmieji išvysti dokumentinį filmą apie grupės gyvenimą „BIX“. Kino juostoje savo istorijomis pasidalins buvę ir esami grupės nariai, svarbiausios Lietuvos muzikos pasaulio asmenybės, kultūros, meno atstovai. Filme atvirai pasakojama šlovinga, tačiau tragiškais įvykiais pažymėta grupės istorija. Filme žiūrovų akims pateikiami unikalūs archyviniai kadrai, dienos šviesos (ar kino salės tamsos) laukę net trisdešimt metų.

Rugsėjo 19 d.

Dokumentinės archyvinės medžiagos apie grupę „BIX“ peržiūros

12, 14 ir 16 val., Kino salė

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›

Jei nespėsite filmo išvysti pirmieji, vis dar galite būti antrieji, tretieji ir ketvirtieji – jums priklauso visos prizinės vietos, apdovanotos dėmesį kaustančiu reginiu!

Pokalbių šou „BIX istorija per muziką“

Vedėjas Martynas Starkus

18 val., Konferencijų salė

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›

Tikras perlas BIX gerbėjams – jų laukia susitikimas su muzikantais. Per renginį prisiminsime ir išpasakosime neįtikėtinas, linksmiausias, o dažnai ir ašarą išspaudžiančias grupės istorijas. Uoga ant muzikinio pyragėlio, vainikuojanti pasiutusiai smagų desertą, – gyva muzika ir dainos.

Trumpai apie renginius

Datarugsėjo 18–19 d.
Laikas18 d. – 18 ir 19 val.; 19 d. – 12, 14, 16 ir 18 val.
VietaMeno erdvė, Kino salė, Konferencijų salė, V a.
Dalyvavimasį pokalbių šou „BIX istorija per muziką“ prašome registruotis čia ›,
į kitus renginius įėjimas laisvas

Pranešimą paskelbė : Renata Surovec, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Parašykite komentarą