Įvairenybės

Lazerinė epiliacija vis dar apgaubta gandų: pagrindiniai mitai ir faktai apie šią procedūrą

Lazerinė epiliacija: mitai ir faktai

Ar tikrai lazerinė epiliacija kenksminga? Plaukų šalinimo lazeriu mitai ir faktai

 

Norėtumėte atsikratyti plaukelių skutimosi naštos, tačiau niekaip nesiryžtate lazerinei epiliacijai? Vis nugirstate įvairių gandų apie plaukų šalinimą lazeriu ir nebežinote, kuo tikėti? Padėsime jums apsispręsti išgrynindami pagrindinius lazerinės epiliacijos mitus ir faktus. Remiamės naujai atsidariusios Vilniuje „BLYK“ lazerinės epiliacijos studijos specialisčių įžvalgomis.

Įdegis ir lazerinė epiliacija – suderinami ar ne?

Prasidėjus vasarai ypač ryškiai pajuntame plaukelių šalinimo vargus. Šiltuoju laikotarpiu dėvime atviresnius rūbus, todėl kai kuriems žmonėms nesaugumą kelia įvairiose vietose – kojose, pažastyse, bikini zonoje – itin greit po skutimo ataugantys plaukeliai. Lazerinė epiliacija palengvina kūno priežiūrą ir sutaupo laiko, nes šalinant plaukelius lazeriu jie atauga žymiai lėčiau. Todėl ilgai galėsite džiaugtis glotnia oda.

Tokios aplinkybės verčia vis dažniau susimąstyti apie lazerinės epiliacijos galimybę. Tačiau internetas lūžta nuo nuomonių gausos šios procedūros atžvilgiu. Pirmiausia, sklando rekomendacijos vengti epiliacijos lazeriu vasaros metu, nes esą ši procedūra stipriai kenkia įdegusiai odai.

„Drąsiai užtikriname, kad tokie nuogąstavimai – grynas mitas! Tiesa ta, kad mūsų studijoje naudojamas moderniausias ir naujausias lazeris išlieka saugus ir nekenksmingas jūsų odai ištisus metus. Šis lazeris inovatyvus tuo, jog reikšmingai skiriasi nuo daugumos Aleksandrito lazerių: mūsiškis lazeris pasižymi kontaktiniu plaukų šalinimo metodu. Kadangi šalinant plaukelius lazeriu mes veikiame giliau nei paviršinis epidermis, norint išvengti nepageidaujamų šalutinių poveikių, tokių kaip nudegimai, būtina vėsinti viršutinį odos sluoksnį, tai ypač svarbu tamsios odos tipams dėl melanino absorbcijos. Mūsų lazeris turi išskirtinę integruotą kontaktinę odos vėsinimo technologiją – šaldantį safyro antgalį. Tokiu būdu jis nepaveikia įdegusioje odoje esančio pigmento melanino ir išlieka saugus visiems odos fototipams, tiek šviesiems, tiek ir tamsiems“, – faktus žeria „Blyk“ lazerinės epiliacijos studijos kosmetologė Oksana Judina.

Plaukelių šalinimas – skausmingas?

Kitas plačiai paplitęs mitas apie lazerinę epiliaciją – plaukų šalinimas lazeriu esąs skausmingas.

„Mitas! Su mažu grūdeliu tiesos, nes tikrai yra lazerių, kuriais šalinant plaukelius jaučiamas diskomfortas ar gnybimo jausmas. Tačiau pas mus naudojamas inovatyvus lazeris yra absoliučiai neskausmingas dėl patentuotos Moveo technologijos, kurios dėka pasikartojančiais tolygiais judėsiais plaukas yra kaitinamas palaipsniui nekeliant jokių nemalonių pojūčių. Ir tai nėra rinkodaros triukas, bet faktas“, – teigia kosmetologė.

Lazerio įtaka vidaus organams – kokia ji?

Taip pat sklando nepagrįsti gandai, jog lazerinė epiliacija yra kenksminga vidaus organams, švitina. Tai – visiškas mitas.

 „Lazerinė epiliacija veikia šviesos energijos pagrindu. Lazerio šviesa įsiskverbia tik į viršutinius odos sluoksnius – epidermį ir dermą – ir yra absorbuojama melanino (plaukų pigmento) plauko folikule. Šis energijos pernešimas kaitina ir sunaikina plaukų folikulą, sustabdydamas plaukų augimą. Lazerio šviesa nesiekia giliųjų odos sluoksnių, todėl nesusidaro jokia grėsmė vidaus organams,“ – aiškina kosmetologė.

Be to, lazerinė epiliacija yra patvirtinta ir reguliuojama daugelio sveikatos priežiūros institucijų. Ji viešai pripažįstama kaip saugi procedūra.

„Šiuolaikinė plaukų šalinimo lazeriu technologija gyvuoja daugiau nei 20 metų. Per šį laikotarpį prietaisai ir metodai buvo kruopščiai išbandyti, siekiant užtikrinti, kad jie veiktų tik odos paviršiuje ir nepadarytų jokios žalos organizmui. Todėl galite būti ramūs – lazerinė epiliacija tikrai nepakenks jūsų vidaus organams“, – sako Oksana.

Lazerinė epiliacija: moterims, vyrams, o gal abiems?

„Galų gale, privalome pateikti ypač ribojantį mitą apie plaukelių šalinimą lazeriu: lazerinė epiliacija, mat, skirta tik moterims. Ar gali būti juokingiau? Vyrams plaukų šalinimas lazeriu teikia nė kiek nemažesnę naudą, o gal net ir didesnę!“ – sako kosmetologė.

Vyrų kūne yra net kelios zonos, plaukuotumu kai kuriems vyrams keliančios diskomfortą: nugara, krūtinė, pilvas, liemuo, pažastys, kirkšnys ir intymios zonos, barzda (ypač tose srityse, kur oda jautri ir linkusi į sudirgimą).

Lazerinė epiliacija vyrams gali ne tik palengvinti higienos palaikymą, ypač srityse, kuriose padidėja prakaitavimas (visgi vyrai yra linkę gausiau prakaituoti), bet ir sumažina sudirginimą ir bėrimus, kurie dažnai pasireiškia po skutimosi ar vaškuojant. Ir, žinoma, ši procedūra dovanoja tobulą estetinį vaizdą, ilgam pašalindama iš jūsų gyvenimo kasdienį plaukų skutimą. Todėl, vyrai, jums tikrai nevertėtų dvejoti renkantis šią procedūrą.

Lazerinę epiliaciją išties gaubia gausybė mitų. Galbūt todėl, kad ši procedūra Lietuvoje dar sąlyginai nauja. Visgi mitus išsklaidyti galime kliaudamiesi profesionalų, savo darbą išmanančių specialistų informacija ir moksliniais duomenimis.

Parašykite komentarą