Verslas

Latvijos degalinių tinklas „Virši“ šiemet planuoja pirminį viešą akcijų siūlymą Baltijos „First North“ biržoje

Čia pateikta informacija nėra patarimas investuoti ar pasiūlymas. Tai bendrojo pobūdžio informacija apie „Virši“ planus ir ketinimus dėl galimo pirminio viešo akcijų siūlymo (IPO). Visi investavimo sprendimai turi būti pagrįsti Finansų ir kapitalo rinkos komisijos patvirtintu prospektu. 

Sparčiai augantis Latvijos degalų ir atsinaujinančios energijos tiekėjas „Virši“ (AB „Virši-A“) šiandien paskelbė, kad planuoja pritraukti investicijų per pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) ir pradėti prekybą bendrovės akcijomis „Nasdaq“ Baltijos šalių alternatyviojoje rinkoje „First North“ šių metų antroje pusėje. 

Akcijų išleidimas ir prekyba „Nasdaq“ Baltijos šalių alternatyvioje rinkoje „First North“ yra dalis „Virši“ plėtros strategijos ateinančiais metais, siekiant pritraukti investicijas didesniam bendrovės augimui. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas privatiems investuotojams Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, norintiems tapti bendrovės akcininkais ir prisidėti prie bendrovės plėtros. Investuotojai visas bendrovės naujienas, susijusias su planuojamu akcijų išleidimu biržoje, gali rasti „Virši“ interneto svetainėje: virsi.lv/for-investors.

Ateinančių metų „Virši“ planuose numatyta toliau plėsti geografinę aprėptį ir investuoti į infrastruktūrą – atidaryti naujas bei atnaujinti jau veikiančias degalines ir atsinaujinančios energijos paslaugų stoteles Rygoje ir visoje Latvijoje. Naujoji strategija taip pat apima reikšmingą naujų produktų ir paslaugų plėtrą klientams bei bendradarbiavimo partneriams, ypač pristatant alternatyvius energijos sprendimus ir gerinant jų prieinamumą Latvijoje.

„Virši“ sparčiai auga: per pastaruosius penkerius metus bendrovės apyvarta padidėjo daugiau nei 50 % ir 2020 m. siekė 171,4 mln. eurų. Grynasis pelnas nuo 2016 m. išaugo daugiau nei trigubai ir padidėjo iki 5,1 mln. eurų, o EBITDA išaugo daugiau nei dvigubai ir pasiekė 7,6 mln. eurų.*

„Nepaisant 2020 m. iššūkių daugelyje sektorių, tarp jų ir transporto, praėjusiais metais mes toliau didinome bendrovės pelningumą, stiprindami savo konkurencingumą ir užimamą rinkos dalį. Mūsų pardavimai – tiek degalų, tiek parduotuvių mažmeninės prekybos segmentuose – kaip ir bendrovės pelningumas 2020 m., pasiekė visų laikų rekordą. Neįtikėtinas augimas, stipri komanda, sėkmingi finansiniai rezultatai ir ambicinga ateinančių metų plėtros strategija įkvepia mus tolesniems pasiekimams“, – bendrovės veiklą komentuoja Jānis Vība, „Virši“ valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius.

Pasak J. Vība, transporto sektorius susiduria su iššūkiais ir tuo pačiu įdomiomis galimybėmis siekiant švaresnės energijos. „Mes tokiais ištekliais aprūpiname jau šiandien, pradedant suslėgtų gamtinių dujų (SGD) pildymo platformomis ir elektromobilių įkrovimo stotelėmis. Siekdami skatinti ekologišką kelių transportą, toliau plėsime elektros tiekimo elektromobiliams rinką, įrengdami vis daugiau naujų elektromobilių įkrovimo stotelių ir skatindami platesnį jų prieinamumą gyventojams. Ateinančiais metais toliau plėsime švaresnės energijos kryptį transporto sektoriuje, tiekdami tokius produktus kaip biometaną, suskystintas gamtines dujas ir vandenilį, kad taptume stipriu lyderiu atsinaujinančios energetikos rinkoje Latvijoje. Taip pat planuojame veiklos plėtrą energetikos sektoriuje, tiekdami elektrą ir siūlydami gamtinių dujų produktus bei susijusias paslaugas Latvijos verslui ir privatiems namų ūkiams“, – teigia „Virši“ valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius.

„Kapitalo pritraukimas vertybinių popierių biržoje yra tinkamas sprendimas ambicingoms įmonėms, planuojančioms spartų augimą, matančioms didesnio atpažįstamumo ir skaidrumo, kurį suteikia buvimas biržos sąraše, pridėtinę vertę. Taip pat pasirengusioms pasidalinti išaugusia bendrovės verte su investuotojais“, – pabrėžia „Nasdaq Riga“ valdybos pirmininkė Daiga Auziņa-Melalksne.

„Būdama sėkminga Latvijos kompanija, „Virši“ yra gerai žinomas prekių ženklas, kuris pritrauks platų investuotojų ratą. Tai galimybė įmonei ateityje suvienyti jėgas su savo klientais ir partneriais, suteikiant jiems galimybę dalyvauti versle ir tapti jos akcininkais ar bendrasavininkiais. Taip pat labai sveikintinas ketinimas bendradarbiauti su klientais kuriant naują akcininkų naudos programą, – komentuoja Ivars Bergmanis, „LHV Pank“ Institucinių rinkų vadovas, atkreipdamas dėmesį, kad „Virši“ bus pirmasis jų subsektoriaus atstovas Baltijos šalių akcijų sąraše, be to, ateis į „Nasdaq“ Baltijos „First North“ rinką su didžiausia įmonės apyvarta.

Apie bendrovę:

AB „Virši-A“ yra sparčiausiai augantis Latvijos degalų tiekėjas, turintis 26 metų patirtį degalų prekyboje. Šiuo metu „Virši“ tinklą sudaro 64 degalinės, iš jų 60 – teikia visas paslaugas. Nuo įkūrimo 1995 m. bendrovės darbuotojų skaičius išaugo nuo 12 iki 600 darbuotojų visoje šalyje, bendrovė yra viena geidžiamiausių darbdavių Latvijoje.

* 2020 m. konsoliduoti neaudituoti finansiniai rezultatai

Pranešimą paskelbė: Toma Lipskytė, Toma Lipskytė

Parašykite komentarą