Verslas

„Laisvės piknike“ Tauragėje praūžė Lietuvos gamintojų mugė

Rugpjūčio 26-ąją tauragiškius ir miesto svečius pradžiugino idėjų festivalis „Laisvės piknikas“. Jo metu, renginio mecenatas, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, subūrė Lietuvos gamintojus, kurie svečius pasitiko su nemokamomis lietuviškos produkcijos degustacijomis ir kitomis nuotaikingomis staigmenomis.

Šiųmetis „Laisvės piknikas“ pakvietė diskutuoti apie pokoroninę Lietuvą ir jos ateitį bei pamokas, kurios padėjo įveikti pirmąjį COVID-19 krizės etapą. Vienas tokių pavyzdžių yra iniciatyva „Išvien dėl Lietuvos“. Karantino įkarštyje, kai ėmė lėtėti šalies ekonomikos augimas, prekybos tinklas „Maxima“ sutelkė didžiuosius Lietuvos gamintojus ir bendromis pastangomis sumažino populiarių lietuviškų produktų reguliarias kainas. Tai paskatino žmones dažniau rinktis Lietuvos gamintojų produkciją, o išaugusi lietuviškos produkcijos paklausa skatino vėl intensyvinti gamybą ir leido Lietuvos gamybos įmonėms išsaugoti darbo vietas.

„Ilgalaikė ir stipri partnerystė su Lietuvos gamintojais lėmė abipusį supratimą, jog ne kas kitas, o mes – lietuviški verslai – turime padėti Lietuvai kuo greičiau atsigauti ir laikytis išvien, norint įveikti COVID-19 krizės sukeltus ekonominius sunkumus“, – prabrėžė prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Į kampaniją „Išvien dėl Lietuvos“ iš viso įsitraukė net 80 šalies gamintojų: nuo mažųjų šeimos ūkių iki didžiųjų Lietuvos maisto ir kitų pramonės šakų įmonių. Skaičiuojama, kad per daugiau nei 3 mėnesius, kol vyksta kampanija „Išvien dėl Lietuvos“ pirkėjai, palaikydami Lietuvos gamintojus ir rinkdamiesi jų atpigintą produkciją, sutaupė beveik 6 mln. eurų. Didžiąją dalį – net 60 proc. – šios sumos „Maxima“ padengė savo sąskaita.

Tauragės vasaros estradoje įsikūrusiame „Maximos“ palapinių miestelyje „Laisvės pikniko“ metu susibūrė dalis kampanijoje „Išvien dėl Lietuvos“ dalyvaujančių Lietuvos gamintojų. Tai – lietuviškas daržoves auginanti ir didžiausią šiltnamių kompleksą Baltijos šalyse turinti „Kietaviškių gausa“, lyderiaujanti kepykla šalyje „Fazer Lietuva“, pagardų gamybos įmonė „Daumantai LT“, džiovintas šaltyje (liofilizuotas) uogas tiekianti „Geld Baltic“, prieskonius gaminanti bendrovė „Saldva“, natūralius ir ekologiškus grūdų produktus gaminantis pasvaliečių šeimos įkurtas „Ustukių malūnas“, didžiausi žvakių gamintojai Lietuvoje – „Geralda“ ir kosmetiką Lietuvoje gaminanti įmonė „Cosmoway“.

Renginio metu prekybos tinklo „Maxima“ pirkimų departamento direktorius Marius Tilmantas padėkojo kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“ dalyviams, Lietuvos gamintojams, įteikdamas simbolinius apdovanojimus už susitelkimą visai šaliai sunkiu metu.

„Tikime, kad bendrai su „Maxima“ sumažintos kainos mūsų produkcijai leido ir toliau mėgautis mūsų kuriama produkcija. Nuoširdžiai norime padėkoti ir savo vartotojams, kad pasitiki mūsų produkcija ir leidžia išlikti populiariausiu padažų gamintoju Lietuvoje“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovas Domas Grinkevičius.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą