Laisvalaikis

Laisvalaikio skaitiniai: gyvenimo būdo žurnalai, meilės istorijos

Pristatome reportažų ciklo „Iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“ naują laidą apie gyvenimo būdo žurnalus ir meilės istorijas.

Kaip ir šiais laikais, taip ir ankstesniais amžiais, gyvenimo būdo žurnalai, trumpos meilės istorijos, žinomų žmonių gyvenimų aprašymai buvo svarbi literatūros sritis žmogaus (ypač kilmingo asmens) gyvenime. Tai buvo galimybė pažvelgti į kitų šalių madas, kultūrą, stilių. Kaip atrodė XVIII a. pab.–XIX a. madai bei stiliui skirti žurnalai? Kokios istorijos buvo pasakojamos apie žymius asmenis?

Reportažų cikle „Iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“ plačiajai visuomenei paprastai ir suprantamai pasakosime, kas įdomaus ir intriguojančio sukaupta Retų knygų ir rankraščių skyriuje. Štai, pavyzdžiui, tokią karštą vasarą galite pasigaminti citrinų limonado!

Citrinų limonado receptas (iš Encyclopédie domestique, Paris, 1822)

4 citrinos; Pinta vandens; Pusė svaro cukraus.
Nupjauti citrinų žievelę kaip įmanoma giliau. Pašalinti baltąją dalį, esančią tarp vaisiaus ir žievelės. Tada į pintą vandens išspausti šių citrinų sultis, įdėti pusę svaro cukraus ir palaikyti 2–3 valandas.

Vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=GhXlSkzolrU 

Filmuotos knygos:

  • Journal der moden, Weimar, 1786.
  • Leipziger mode-magazin, Leipzig, 1812.
  • Journal des luxus un der moden, Weimar, 1796.
  • Almanach des Gourmandes, Paris, 1796.
  • Rétif de la Bretonne, Les contemporaines ou Aventures des plus jolies femmes de l’âge présent les contemporaines mêlées, Paris, 1783.
  • Encyclopédie domestique : recueil de procédés et de recettes concernant les arts et métiers, l’économie rurale et domestique, et applicables à tous les états et dans toutes les circonstances de la vie, Paris, 1822.

Norinčius plačiau išgirsti apie to laikotarpio mados žurnalus, kviečiame klausytis gyvensenos kultūros leidinių autoriaus dr. Eugenijaus Skerstono paskaitos: https://www.youtube.com/watch?v=KE53wgMpPks

 Kitos reportažų ciklo „Iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“ laidos:

Pranešimą paskelbė: Renata Surovec, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Parašykite komentarą