Laisvalaikis

Laisvalaikio idėjos visai šeimai

Ilgas karantinas, izoliacija, o dar ir už lango įsitaisiusi žiema – sėdėjimo užsidarius namie pastaraisiais metais tikrai netrūko. Vieniems tai buvo laikas susidurti akis į akį su neužbaigtais darbais, kitiems – galimybė atsiduoti mylimoms veikloms ar praleisti laiką su šeima. Vis dėl to, žiema dar nesibaigia, o kūrybinės idėjos, ką nuveikti namuose pradėjo sekti? Interneto knygynas „Patogupirkti.lt“ dalinasi laisvalaikio idėjomis vaikams ir suaugusiems, kurios neleis nuobodžiauti, belaukiant šiltesnių pavasario dienų.

Pramogaukite su stalo žaidimais

Niekam ne naujiena, jog įtraukiantys stalo žaidimai – tikras geros nuotaikos užtaisas ir puiki pramoga tiek su šeima, tiek smagiame draugų būryje. Be to, tai ne tik linksmas būdas praleisti laiką – žaidžiant stalo žaidimus galima lavinti žinias, geriau pažinti vienas kitą bei ugdyti savo reakciją.

  • Protiniai stalo žaidimai. Protą lavinantys stalo žaidimai dabar yra įsitaisę populiarumo viršūnėje. Juk taip įdomu pasitikrinti turimas žinias ir mesti sau bei kitiems protinį iššūkį! Nors protiniai žaidimai jau užkariavę televizijos ir radijo laidas bei internetą, tačiau ne ką smagiau mesti iššūkį savo artimiesiems ir išbandyti jėgas, žaidžiant protinius stalo žaidimus. Sukti, šmaikštūs ir įdomūs klausimai lauks žaidėjų „galvOK“, „Kas ir kodėl?“, „Auksinio proto“ bei „Logic cards“ žaidimuose. Mažieji žaidėjai galės išmokti daugybę naujų dalykų su žaidimu „iKnow mažiesiems“.
  • Reakciją lavinantys žaidimai. Rankų miklumą ir reakciją lavinantys žaidimai sukurs draugišką kovą, pagardintą begale juoko ir intrigos. Stalo žaidimai „Dobble“, „Halli Galli“ ir „Jungle Speed“ išmokys greitai reaguoti ir stebėti aplinką. O štai žaidimai „Alias“ ir „Tik Tak Bumm“ išlavins ne rankų, o liežuvio miklumą, nes jų metu per laiką reikia paaiškinti ar pasakyti žodžius, pagal užduotis kortelėse.
  • Interpretavimo žaidimai. Tai vaizduotę lavinantys žaidimai, kurių metu reikia kurti asociacijas, galvoti ir pasakoti istorijas, pasitelkus savo fantaziją. Pats populiariausias tokio tipo žaidimas yra „Dixit“, kurį savo komunikacijos studentams sukūrė profesionalus psichologas. Meno kūrinius primenančios kortelės privers tiek vaikus, tiek suaugusius įdarbinti savo vaizduotę. Interpretuoti sapnų korteles išmoksite su žaidimu „Mysterium“, o „Saboteur“ leis įsikūnyti į įvairiausius vaidmenis.
  • Strateginiai žaidimai. Itin įdomūs strateginiai žaidimai su kauliukais prie žaidimo lentos gali įkaltinti valandų valandoms. Juos žaidžiant ne tik lavinamas strateginis mąstymas, bet ir gebėjimas stebėti aplinką, perprasti kitus žaidėjus bei siekti užsibrėžto tikslo. Kurkite gyvenvietes su „Catan“, tieskite traukinių linijas su „Ticket to Ride“, plėskite savo gentis su „Stone age“ arba virskite Renesanso epochos pirkliais su „Splendor“.
  • Susipažinimo žaidimai. Vakarėlio stalo žaidimai – tai veikla, kuri sujungia šeimos narius, o nepažįstamuosius gali paversti gerais draugais. Šaltais žiemos vakarais nėra nieko geriau, nei praleisti laiką bendraujant ir sužinant kažką naujo apie kitus. Tam puikiai tiks žaidimas „EGO“, kurio metu reikia atspėti žaidėjų atsakymus į įvairius klausimus, susijusius su emocijomis, santykiais, pomėgiais ar požiūrį į pasaulį. O štai žaidimas „Lažinkimės“ parodys, kaip kiti žaidėjai įvertina jūsų galimybes atlikti įvairias užduotis.

Rinkite dėliones

Tikrai ne paslaptis, jog įvairaus sudėtingumo dėlionės – ne tik smagus užsiėmimas visai šeimai, bet ir pramoga, kuri yra naudinga sveikatai. Dėlionės lavina atmintį, padeda ilgiau sutelkti dėmesį bei greitina mąstymo procesus, malšina nerimą ir pakelia nuotaiką, mat renkant dėlionę gaminamas hormonas dopaminas, ypač juntamas pabaigus rinkti dėlionę. Be to, su dėlionėmis vakarai prabėgs nepastebimai. Per karantiną vėl atgimusi laisvalaikio pramoga patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems – juk dėlionėse atgimsta mėgstamų filmukų personažai, gyvūnijos pasaulis bei įvairūs gamtovaizdžiai.

Raskite įdomių idėjų žaidimų knygose

Jeigu reikia sugalvoti užsiėmimų vaikams, kai šiems viskas yra atsibodę, arba tenka suorganizuoti smagią pramogą draugų susibūrimui – žaidimų knygos taps neišsemiamų idėjų šaltiniu tiek mažiems, tiek dideliems.  

Leidiniai vaikams gali tapti puikia galimybe ne tik atitraukti vaiką nuo telefono, bet ir turiningai praleisti laiką bei išmokyti naujų dalykų. Tokie leidiniai kaip „Didžioji vaikų žaidimų ir darbelių knyga“, „Atostogų knyga“, muzikinių teatrinių žaidimų knyga „Mano lagaminas“ ir „Didžioji drakonų žaidimų knyga“ tikrai neleis nuobodžiauti mažiesiems. Kiti leidiniai kaip „1000 klausimų ir atsakymų“ ar „Matematiniai žaidimai“ apjungia pramogas ir mokslus, tad padės vaikams pagilinti žinias ir nuobodų mokymąsi paversti smagia ir patrauklia veikla.

Tarp suaugusiųjų žaidimų knygų karaliauja protmūšių knygos, pilnos įdomiausių klausimų pačiomis įvairiausiomis temomis. Vienos populiariausių – Andriaus Tapino ir Arūno Valinsko „Auksinis protas. 4000 klausimų“, Arūno Valinsko „Kas ir kodėl? Iliustruotoji enciklopedija“, Igno Ligionio ir Artūro Vyšniausko knyga „Krutink pilkąsias ląsteles. Gudraus protmūšio knyga draugams, šeimoms ir atsiskyrėliams“.

Užsiimkite darbeliais

Kūrybiškumą ir vaizduotę vaikams padės lavinti įvairių darbelių knygos. Tokie leidiniai kviečia spalvinti, klijuoti, grandyti arba pasitelkti į pagalbą įvairias medžiagas iš gamtos ar mamos siūlų stalčiaus. Grandomųjų paveikslėlių knygos atskleis mažiesiems nematytus pasaulius, tokie leidiniai kaip Pille Siilak „Darbeliai iš gamtos medžiagų“ pamokys, kaip panaudoti, regis, niekam nereikalingas medžiagas – kaštonus, medžių lapus ar samanas. Meninį skonį ir kantrybę ugdyti padės knygos apie konstravimą, darbelius iš plastilino ir veltinio.

Išbandykite naujus receptus

Jei jau leidžiate laką namuose, kodėl neįtraukus į savo maisto racioną naujų receptų ir neišbandžius naujų patiekalų? Tai gali tapti nuotaikingu užsiėmimu visai šeimai ir proga įgyti naujų įgūdžių. Gardūs receptai ir naudingi patarimai nugulę daugybėje kulinarinių knygų, o maistinga vakarienė tikrai pradžiugins artimuosius ir draugus.

Mažieji Kakės Makės mylėtojai galės kartu su ja išradingai pasidarbuoti virtuvėje su Indrės Trusovės ir Kristinos Šimkienės receptų knyga „Kakė Makė. Receptai“, o štai Jurgitos Surplienės knyga „Mažylio receptai“ pamokys, kaip sveikai ir nesunkiai paruošti patiekalus vaikams nuo pirmųjų tyrelių iki šeimos stalo.

Maisto ruošimas – ne tik smagus užsiėmimas, bet ir indėlis sveikatai. Štai leidinyje „Smegenų mityba“ pateikiama 50 receptų atminties galiai pagerinti, sumažinti stresui bei išsklaidyti depresijai. Daugybė originalių idėjų nugulė ir Jaunuoju Oliveriu vadinamo Pauliaus Strasevičiaus receptų knygoje „Pauliaus vaišės“ bei skaitytojų ypač mylimos ir kulinariniame pasaulyje gerai žinomos Beatos Nicholson receptų knygų serijos „Beatos virtuvė“ leidiniuose.

Pasirūpinkite savo išvaizda

Laiko leidimas namie gali tapti puiku šansu skirti daugiau dėmesio sau. Atėjo metas pasigaminti plaukų kaukę, nušveisti odą, o galbūt išmokti naujų makiažo gudrybių? Moterims skirtos grožio knygos atskleis paslaptis, kaip atgaivinti savo veidą, plaukus ir kūną bei suteiks daug naudingos informacijos sveikai ir spindinčiai išvaizdai palaikyti.

„Uoga uoga“ kosmetikos kūrėjų komanda sudarė kosmetikos ir namų valymo priemonių receptų knygą „100% natūralu“, kurioje dalinamasi nesudėtingais namie pagaminamais receptais, norintiems pabėgti nuo sintetinio grožio pasaulio. Charlotte Cho knyga „Švytinčios odos paslaptys. Korėjietiški grožio ritualai kiekvienai dienai“ papasakos apie sveikos odos puoselėjimo ritualus, Nijolė Degutienė savo knygoje „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai. Plaukų priežiūra aliejais“ pasidalins eterinių ir augalinių aliejų naudojimo patirtimi, rūpinantis plaukais, o „Max Factos“, „Rimmel“ ir kitų garsių grožio kompanijų ekspertė Jemma Kid knygoje „Makiažo paslaptys“ išmokys įvairių makiažo technikų ir subtilybių.

Pranešimą paskelbė: Simona Pėčelytė, UAB „Patogu pirkti“

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą