Politika ir teisė

Laima Andrikienė: „Serbijos integracija į Europos Sąjungą svarbi ir visai ES, ir Lietuvai“

Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininkė Laima Andrikienė pažymi, kad Lietuva remia Serbijos integracijos į Europos Sąjungą (ES) pastangas ir yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi bei prisidėti įgyvendinant būtinas reformas šioje šalyje. Tai Seimo narė pabrėžė šiandien vykusiame nuotoliniame Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės susitikime su Serbijos Respublikos Tautos Skupštinos parlamentine draugystės su Lietuva grupe. Lietuvos ir Serbijos parlamentų susitikimas grupių lygmeniu įvyko pirmą kartą istorijoje.

Susitikime buvo aptartos Serbijos ir Lietuvos parlamentų grupių bendradarbiavimo galimybės, Serbijos Respublikos integracijos į ES pažanga ir problemos.

L. Andrikienė atkreipė dėmesį į tai, kad Serbija derybas dėl narystės ES pradėjo 2014 metais, tačiau ES sprendimas pradėti derybas su Serbija buvo priimtas pirmojo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu, 2013 metais. Grupės pirmininkė taip pat pabrėžė užsienio, saugumo ir gynybos politikos klausimų svarbą, vertinant šalies kandidatės strateginę orientaciją, šalies užsienio politikos principus ir vertybes, būsimus gebėjimus prisidėti prie Europos saugumo ir gynybos politikos, prisijungti prie ES Bendrosios užsienio ir saugumo politikos (BUSP) pozicijų. Be to, Lietuva labai tikisi, kad Serbija ir Kosovas įsitrauks į konstruktyvų dialogą ir pasieks teisiškai įpareigojantį susitarimą, nes Balkanų regionas svarbus Lietuvai, Baltijos valstybėms ir visai ES.

Susitikime dalyvavę grupės nariai Valdas Rakutis, Eugenijus Sabutis ir Kęstutis Vilkauskas pažymėjo įvairių Lietuvos ir Serbijos bendradarbiavimo aspektų svarbą: E. Sabutis pabrėžė abi šalis jungiančių vertybių svarbą, o K. Vilkausko nuomone, kultūros ir švietimo projektai gali suteikti geras galimybes jaunimui geriau pažinti abi šalis.

Serbijos Respublikos Tautos Skupštinos parlamentinės draugystės su Lietuva grupės pirmininkas Ilija Matejičius padėkojo už pareikštą paramą Serbijai siekiant narystės ES. Grupės pirmininkas pritarė, kad intensyvesni ryšiai labiau suartintų Serbiją ir Lietuvą, kurios nėra gerai informuotos viena apie kitą, nors iš tiesų turi nemažai bendrų vertybių ir spręstinų problemų – emigraciją, gimstamumo mažėjimą.

Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupė informavo Serbijos parlamento kolegas apie numatomą Seimo delegacijos vizitą į Serbiją 2021 m. rugsėjo–spalio mėnesiais.

 

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą