Politika ir teisė

L. Kasčiūnas vyks į Prancūzijos ir Baltijos valstybių konsultacijas saugumo klausimais

2021 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas liepos 6–7 dienomis dalyvaus Prancūzijos ir Baltijos valstybių konsultacijose saugumo klausimais.

Paryžiuje įvyksiančiose kasmetinėse konsultacijose Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas skaitys pranešimą apie Baltarusijos ateities perspektyvas ir jos įtaką NATO Rytų regiono saugumui.

„Lietuva šiandien tiesiogiai susiduria su nedemokratinio Baltarusijos režimo šantažu, kai Aliaksandras Lukašenka mano galįs šantažuoti ne tik Lietuvą, bet visą ES nesilaikydamas įsipareigojimų, susijusių su regioniniu saugumu, imigracija, narkotikų kontrabanda, ginklų kontrole. Keldamas grėsmę visam NATO Rytų regionui, A. Lukašenka stumia savo šalį į tarptautinę izoliaciją ir dar didesnę priklausomybę nuo Rusijos. Turime aiškiai komunikuoti žinią, kad toks Baltarusijos elgesys nesuteiks jai naujų derybinių svertų, o tik stums į tarptautinį pasmerkimą ir naujas sugriežtintas sankcijas“, – sako L. Kasčiūnas.

Dvi dienas truksiančiame susitikime Prancūzijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos politikai ir ekspertai diskutuos apie strateginius pokyčius Rytų regione, stipresnę Europos gynybą, saugumą dėl Rusijos įtakos Rytų partnerystės šalims, artimiausias NATO karines ir politines ambicijas ir kt. Taip pat numatoma diskusija su Prancūzijos specialiuoju pasiuntiniu Rusijai Pjeru Vimonu (Pierre Vimont).

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą