Verslas

Kylančios ekonomikos universitetų reitinge KTU – tarp 350 geriausių

2018 m. gegužės 9 d. paskelbtame „Times Higher Education“ (THE) Kylančios ekonomikos universitetų reitinge („Emerging Economies Rankings“) Kauno technologijos universitetas (KTU) reitinguotas tarp 350 geriausiųjų. Į šį reitingą patenka tik du Lietuvos universitetai.

Reitingo organizatoriai vertino universitetus iš 50-ies kylančios ekonomikos šalių pagal tarptautiniu mastu pripažintą FTSE (angl. FTSE Russell Country Classification) šalių klasifikaciją.

Joje atsižvelgiama į tokius indikatorius kaip rinkų kokybė, prieinamumas, stabilumas ir kt. Į geriausiųjų sąrašą pateko 42 šalių aukštosios mokyklos.

Reitinge naudojami tie patys 13 kriterijų, kaip ir pilname pasaulio aukštųjų mokyklų reitinge – „THE World University Rankings“, kasmet teikiančiame bendrą geriausių pasaulyje universitetų sąrašą.

Reitingas koncentruojasi į mokslinius tyrimus, žinių perdavimą, mokymą, tarptautiškumą. Jame reitinguojami tik du universitetai iš Lietuvos – KTU ir Vilniaus universitetas.

„Times Higher Education“ (THE) reitinge metodologija yra kiek pakeista, norint atspindėti besivystančių ekonomikos šalių universitetų charakteristikas ir vystymosi prioritetus. Daugiau įtakos galutiniam įverčiui sudaro universitetų bendradarbiavimas su verslu ir tarptautiškumas.

KTU yra vienintelils šalies universitetas, priklausantis Europos inovatyvių universitetų konsorciumui (ECIU).

„Pozicijos išlaikymas šiuose reitinguose atskleidžia universiteto indėlį sėkmingai plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą ir didinant mokslinių pasiekimų kokybę, kartu skatinant pripažinimą tarptautinėje mokslinėje erdvėje“, – sako Lolita Jurkšienė, KTU Strategijos stebėsenos ir procesų skyriaus vadovė.

Tuo tarpu Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinime, kurį kasmet atlieka žurnalas „Reitingai“, KTU šiais metais rezultatus pagerino net keturiuose iš septynių reitingo kriterijų ir toliau išlieka antru stipriausiu universitetu Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė : Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą