Įvairenybės

Kviečiame tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais

Visuomenės pagalba saugant aplinką ir gamtą nuo pažeidėjų daromos žalos labai svarbi, todėl Aplinkos ministerija kviečia tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais (NAAI). Visi norintieji prisijungti prie šios prasmingos veiklos gali teikti prašymus iki balandžio 11 d.

„Išlaikę kursus ir testą du kaimynai, iš anksto pranešę pareigūnams, galės išeiti ir tikrinti savo upelius, paežeres, miškus. Brandžioje visuomenėje neabejingi piliečiai turi teisę saugoti savo gyvenamąją aplinką ir gyvąją gamtą kaimynystėje. Kviečiu kiekvieną entuziastą jau šiandien prisijungti prie neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių komandos“, – kvietimą komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministerija, siekdama padidinti visuomenės indėlį į aplinkos apsaugą, inicijavo NAAI priėmimo tvarkos pakeitimą, o Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) paruošė mokymo programą ir mokymo kurso medžiagą.

„Esame tikri, kad naujoji tvarka ir mokymo kursas bus naudingi, todėl sulauksime daugiau aktyvios visuomenės pagalbos ir galėsime siekti dar geresnių rezultatų“, – sako AAD Gamtos išteklių apsaugos skyriaus patarėjas Saulius Tuska.

Norint prisijungti prie NAAI, reikia pateikti prašymą AAD. Prašymo formą ir NAAI veiklos organizavimo nuostatus rasite čia

NAAI  gali tapti tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, sulaukę 18 metų. Išklausius mokymo kursą ir išlaikius testą iš mokymo medžiagos, asmenims bus suteiktos NAAI galios ir išduoti tai patvirtinantys pažymėjimai.

Išbandžiusiems NAAI veiklą ir nusprendusiems ją tęsti toliau, numatyti kvalifikacijos tobulinimo mokymai, o aktyviai ir rezultatyviai padedantys pareigūnams, ar vykdantys aktyvią prevencinę veiklą NAAI aplinkos ministro nustatyta tvarka gali būti skatinami materialiai. NAAI veikla vertinama kaip darbo patirtis aplinkos apsaugos srityje, tad pretenduojant į pareigas AAD – tai privalumas.

Aplinkosaugininkai neslepia, kad kai kuriais atvejais darbas šioje srityje nelengvas, reikia ir ištvermės, ir atsidavimo. „Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai daugiausia laiko praleidžia lauke, nepriklausomai nuo oro, budi pasalose. Be to, ir pažeidėjų pasitaiko visokių“, – kalba AAD Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vyresnysis specialistas Saulius Džiaugys

NAAI veiklą galima apibūdinti paprastai – jie padeda pareigūnams saugoti aplinką. Ypač svarbu, kad NAAI pareigūnams suteikia daug vertingos informacijos, kuri padeda efektyviai ir greitai nustatyti pažeidimus..

Be to, NAAI vykdo ir šviečiamąją veiklą – ne tik pasidalija patirtimi, konsultuoja suaugusiuosius rūpimais aplinkosauginiais klausimais, bet ir veda aplinkosaugos pamokas ugdymo įstaigose.

 

 

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą