Verslas

Kurjerių paslaugos: keletas įdomių faktų

Daugybė žmonių niekuomet nesusimąsto apie tai, kaip iš tikrųjų veikia siuntų pristatymo sistema ir patys kurjeriai – ką jau kalbėti apie šių paslaugų istoriją. Todėl būtų labai įdomu pažvelgti į keletą galbūt daugeliui dar negirdėtų faktų apie kurjerių paslaugas.

  • Kurjeriai egzistavo dar prieš tūkstančius metų. Istoriniai šaltiniai rodo, kad ankstyviausi įrodymai apie kurjerius mena 2400 m. pr. Kr. Senovės Egiptą. Tuo laikotarpiu kurjerių paslaugomis buvo įprasta naudotis faraonams.
  • Maratono ilgis siekia 42 km 195 m. Tačiau ar žinote, kodėl? Kuomet graikai laimėjo prieš persus Maratono mūšyje, graikų karys Filipidas, kuris veikė ir kaip kurjeris, nubėgo šią distanciją nuo Maratono miestelio į Atėnus tam, kad praneštų apie iškovotą pergalę.
  • JAV nebuvo jokių kurjerių paslaugas teikusių kompanijų iki XIX a. vidurio. Pirmoji siuntų pristatymo kompanija JAV buvo įkurta 1852 m. Tai buvo „Wells Fargo“ kompanija.
  • 1907 m. du paaugliai įkūrė „American Messenger Company“. Šiandien ši kompanija yra vadinama „United Parcel Service“ arba „UPS“. Pradžioje kompaniją įkūrę jaunuoliai daugiausiai siuntas pristatydavo pėsčiomis arba dviračiu. Tuo tarpu šiandien „UPS“ yra pati didžiausia kurjerių paslaugų kompanija pasaulyje.
  • Viduramžiais teismai naudojosi kurjeriais tam, kad būtų perduota jų politinė korespondencija. Tuo metu teismams priklausiusiems kurjeriams buvo mokamas šiek tiek didesnis nei vidutinis darbo užmokestis.
  • 2018 m. pasauliniu mastu pristatomų siuntų rinka per metus siekė 320 milijardų EUR, o 2019 m. – daugiau nei 360 milijardų EUR. Azijos ir Ramiojo vandenyno regionai sudaro didžiausią siuntų rinkos dalį – apytiksliai 42% visos pasaulinės rinkos. Š. Amerika ir Europa kartu sudėjus sudaro šiek tiek daugiau nei 50 % visos siuntų rinkos.
  • Angliškas žodis „mail“, kuris reiškia „paštas“, yra kilęs iš žodžio „male“, tačiau tai neturi nieko bendro su lytimi. Žodis „male“ taip pat reiškė ir „kelioninį krepšį“.
  • Tarp 1927 m. ir 2003 m. Jungtinėje Karalystėje Londono požeminis metro buvo naudojamas siuntų ir pašto transportavimui, tačiau galiausiai tai tapo pernelyg brangu, todėl tokios siuntų pristatymo sistemos buvo atsisakyta.                   

Parašykite komentarą