Įvairenybės

Kuriame mokymosi visą gyvenimą tradiciją – politikų, tyrėjų, ekspertų ir bendruomenių pasiūlymai

Nors nuo 2005 metų Lietuvos investicijos į mokymąsi visą gyvenimą nuolat auga, tačiau šalies rodikliai išlieka žemi lyginant su kitų Europos Sąjungos šalių rezultatais. Vos 5,7 proc. 25-64 m. amžiaus lietuvių dalyvauja mokymosi visą gyvenimą procese, o apie 60 proc. suaugusiųjų teigia išvis nenorintys mokytis. Kodėl Lietuvoje vis dar neturime visą gyvenimą trunkančios mokymosi tradicijos?

Kokią socialinę ir ekonominę naudą kuria mokymasis? Kaip būtų galima paskatinti mokymąsi visą gyvenimą? Kaip skatinti neformaliai įgytų kompetencijų pripažinimą? Siekdama bendroje diskusijoje iš arčiau pažvelgti į mokymosi visą gyvenimą problemas Lietuvoje bei atsakyti į šiuos aktualius klausimus, Valstybės pažangos taryba organizuoja jau penktąjį pažangos forumą „Mokomės visą gyvenimą“ ir maloniai kviečia dalyvauti forumo renginyje Vilniuje.

Renginys vyks 2015 m. vasario 13 d. viešbutyje „Crowne Plaza Vilnius“(M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius).
Renginio pradžia 8.30 val.

Renginį atidarys ir sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir Valstybės pažangos tarybos pirmininkas Algirdas Butkevičius kartu su Lietuvos Respublikos Seimo nare bei Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nare Orinta Leipute.

Savo patirtimi baigiamajame forumo renginyje dalinsis ir diskusijose dalyvaus savo sričių ekspertai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės atstovai bei garbingi užsienio svečiai: buvęs Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos švietimo direktorato vyriausiasis analitikas, Gregory Würzburg ir Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato politikos formavimo pareigūnas Aurimas Andrulis.

Renginio diskusijas moderuos Valstybės pažangos tarybos nariai: Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius prof. dr. Ramūnas Vilipišauskas ir asociacijos „Žinių ekonomikos forumas direktorius dr. Edgaras Leichteris. Taip pat Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro direktorius dr. Tadas Tamošiūnas ir „Visionary Analytics“ tyrimų vadovas Simonas Gaušas.

Baigiamasis pažangos forumo renginys vainikuos skirtinguose Lietuvos regionuose vykusias diskusijas su vietos bendruomenių atstovais, ekspertais bei akademinės visuomenės atstovais mokymosi visą gyvenimą tema. Vienas pagrindinių baigiamojo renginio tikslų – apibendrinti diskusijose išgirstas mintis ir idėjas bei parengti siūlymus Lietuvos Vyriausybei, kurie taptų integralia švietimo politikos dalimi.

Parašykite komentarą