Kelionės,  Laisvalaikis

Kuo skiriasi pramogos žiemą ir vasarą?

Dauguma Lietuvių atostogoms išvažiuoja į šiltuosius kraštus arba atvirkščiai, patraukia į kalnus, kad galėtų paslidinėti. Tačiau retas Lietuvis sutiktų iškeisti mūsų keturis metų sezonus į amžinai šiltą arba amžinai šaltą klimatą. Dauguma Lietuvių džiaugiasi galimybe patirti visą apsisukantį gamtos ciklą per vienerius metus. Po vasaros atėjus rudeniui mes ne liūdime dėl to, kad vasara baigiasi, o džiaugiamės krintančiais medžių lapais bei besikeičiančiu gamtos paveikslu. Tuo tarpu rudeniui įpusėjus pradedame laukti žiemos, nes ji reiškia didžiąsias metų šventes ir žiemos pramogas – slidinėjimą, senių besmegenių statymą ir sniego mūšius. Atėjus vasario mėnesiui mes jau laukiame pavasario, nes norime pamatyti kaip prabunda gamta bei vėl pajusti saulės šilumą ant savo odos. Galiausiai ateina taip išsvajota vasara, su sodo darbais ir šiluma ir begale pramogų, kurios yra įmanomos tik šiltuoju metų laikotarpiu. Taip apsisuka visas ratas ir vėl prasideda iš naujo.

Kiekvienas iš šių metų laikų, turi savas pramogas ir savus pliusus, būtent todėl lietuviams ir patinka visi skirtingi metų laikai. Vasarą, mes galime keliauti prie ežero ar jūros, degintis saulėje, iškylauti ir stovyklauti, o geriausia yra tai, kad yra begalės tokių malonumų, kurie kitų metų laiku tiesiog neįmanomi. Kaip puikų pavyzdį galime pateikti baidares – jomis neįmanoma plaukioti žiemą, nes upės dažniausiai būna užšalusios, rudenį ir pavasarį upėse ledo nėra, bet tiek vandens, tiek oro temperatūra dažniausiai būna vėsi, todėl pats plaukimas baidare nebūtų maloni patirtis. Todėl, kiekvienas baidarėmis plaukiojantis žmogus pasakys, kad sezonas trunka vos keturis su puse mėnesio – nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens. Šis laikotarpis yra tas galimybių langas, per kurį žmonės mėgstantys tik vasaros metu įmanomas pramogas turi galimybę jomis džiaugtis.

Kita vertus, tie kuriems labiau prie širdies žiemos pramogos turi dar mažiau laiko. Lietuvoje žiemos trumpėja beveik kiekvienais metais ir jeigu prieš porą dešimtmečių žiema trukdavo ilgiau nei tris mėnesius, tai pastaruoju metu baltu, puriu ir slidinėjimui tinkamu sniegu yra džiaugiamasi vos porą mėnesių, o dažnai ir dar trumpiau. Žinoma, šioje vietoje mums padeda technologijos, Vilnius turi slidininkams paruoštą trasą, kurioje gamina dirbtinį sniegą, net jei gamta nepasirūpina tikruoju, o Druskininkuose yra dengta sniego arena, kuri veikia visus metus, todėl slidinėtojai, nors turi mažiau laiko džiaugtis gamtos suteikta malone, gali slidinėti žmogaus sukurtomis sąlygomis ištisus metus.

 

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą