Buitis, Namai

Kuo elektrinis židinys skiriasi nuo tradicinio?

Židinys visais laikais buvo ir yra namų jaukumo simbolis. Taip pat ir prabangos, kadangi dailiai apmūrytas, marmuro plokštelėmis dekoruotas židinys simbolizuoja turtus ir šeimininkų sėkmę. Taip pat židinį įprasta matyti nuosavuose namuose, butuose įsirengti židinį išties sudėtinga. Tačiau šiuo metu šias įprastas taisykles keičia naujas rinkos žaidėjas – elektrinis zidinys. Šiuo metu vis dažniau kalbama apie elektrinius židinius, jų privalumus bei panaudojimo galimybes, todėl šiame straipsnyje pabandysime trumpai apžvelgti kuo ypatingi elektriniai židiniai, kokie jų privalumai ir svarbiausia kuo skiriasi nuo tradicinių židinių.

Tradiciniam kaitriniam židiniui reikalingas tam tikras paruošimas – kaminas, dūmtraukis, židinys turi būti įtrauktas į namo projektą. Visi šito elektriniams židiniams nereikia. Elektrinis židinys gali būti statomas svetainėje, terasoje, miegamajame ar prieškambaryje, kadangi yra pakankamai kompaktiškas ir nereikalaujantis daug erdvės, privedimo prie kamino bei ypatingos apdailos kaip tradicinis kaitrinis židinys. O visa tai sumažina židinio įrengimo kaštus.

Tradicinis židinys neapsiriboja jo įrengimu, jam taip pat reikalingos malkos, kaskart pakūrenus reikia išsemti pelenus, nuvalyti aprūkusį židinio stiklą. O štai elektrinio židinio privalumas – jam nereikalingos malkos ar kitos priemonės įkurti ugnį, tad nėra ir pelenų, nešvaros bei nereikia rūpintis ypatinga židinio priežiūra. Viskas ko reikia, jog elektrinis židinys veiktų – paprasčiausia elektros energija.

Priešingai susidariusiai nuomonei, elektriniai zidiniai nėra vien tik dekoro elementas. Kaip ir tradiciniai židiniai jie pakankamai gera šildymo priemonė, galinti apšildyti iki 40 kvadratinių metrų ploto būstą. Tai pilnavertis šilumos šaltinis, kuriuo drąsiai galima pasikliauti užklupus pirmosioms rudens šalnoms, ankstyvą pavasarį ar netgi ne itin šaltą žiemą.

Taigi, apibendrinant, elektrinį židinį įrengti yra daug pigiau nei tradicinį, elektrinis židinys puikus pasirinkimas gyvenantiems butuose, nes nereikia specialaus įrengimo, kamino, taip pat židiniai puiki alternatyvi šildymo priemonė vėsiais pavasario ir rudens vakarais, puikiai apšildanti iki 40 kvadr.metrų plotą. Taigi, tai ne vien įspūdinga prabanga ir jaukumu spinduliuojanti dekoro detalė.

2 Comments

Parašykite komentarą