Verslas

Kultūros paveldo objektų atnaujinimui – palankios finansavimo sąlygos

Šiaulių bankas kviečia teikti paraiškas dėl paskolų, skirtų kultūros paveldo objektams atnaujinti ir įveiklinti. Paskolų lėšos investuojamos į kultūros paveldo objektų patrauklumą, komercinį atsipirkimą ir pritaikomumą visuomenės poreikiams.

Lėšos skiriamos iš Kultūros paveldo fondo, kurį įsteigė Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), LR Finansų ir LR Kultūros ministerijos. AB Šiaulių bankas atrinktas fondo valdytoju. Kultūros paveldo fondui suteikta 5,2 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Paskolomis, kurios bus teikiamos kultūros paveldo objektų valdytojams, siekiama išsaugoti ir atskleisti vertingąsias paveldo objektų savybes bei padaryti juos viešai prieinamus. Taip pat siekiama didinti Lietuvos piliečių susidomėjimą kultūros paveldu bei gerinti Lietuvos, kaip patrauklios turizmui valstybės įvaizdį, tiek Lietuvos piliečių, tiek užsienio šalių gyventojų akivaizdoje.

Į paskolą pretenduoti gali tiek viešieji, tiek privatūs juridiniai asmenys. Pareiškėjai turi užtikrinti, kad jų nuosavybė yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Taip pat, įgyvendinant projektus, turi būti numatytos atitinkamos rinkodaros priemonės, kuriomis bus siekiama kurti papildomus ir naujus lankytojų srautus. Paskolos gavėjai privalo užtikrinti, kad ne mažiau nei 5 metai po projekto finansavimo pabaigos Kultūros paveldo objektai bus prieinami ir atviri visuomenei bei lankytojams.

Projektas turi būti įgyvendinamas per 24 mėnesius nuo paskolos sutarties pasirašymo dienos.

Paskoloms iš fondo lėšų bus taikoma 1 proc. + 6 mėn. EURIBOR palūkanų norma. Numatytas paskolos terminas – 15 metų, bet paskola galės būti grąžinama ankščiau laiko pagal banko nurodytas sąlygas paskolos sutartyje.

Pažymėtina, kad kultūros paveldo objektų aktualizavimo projektai gali būti derinami su šių objektų paveldotvarkos projektais ir su tuo susijusiomis subsidijomis ar kitokiomis priemonėmis.

Apie Šiaulių banką
1992 m. įsteigtas Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas. Šiaulių bankas – stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 63-iuose klientų aptarnavimo padaliniuose 38 Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Daugiau informacijos:
Monika Rožytė, komunikacijos specialistė, el. paštas monika.rozyte@sb.lt, tel. nr. (8 5) 210 3369

Apie Viešųjų investicijų plėtros agentūrą:
Uždaroji akcinė bendrovė Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), tai 2012 m. lapkričio 28 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1428 įsteigta finansų įstaiga, turinti nacionalinės plėtros įstaigos (NPĮ) statusą.

VIPA veiklos tikslas – teikti finansines paslaugas, įgyvendinti ir administruoti finansines priemones, skirtas viešojo sektoriaus investicijoms viešosios infrastruktūros, viešųjų paslaugų gerinimui ir plėtrai bei viešojo intereso sričių projektams vystyti. VIPA teikia paskolas, garantijas už grąžinamąsias investicijas arba įgyvendina panašias priemonės, finansuojamos nacionalinėmis, Europos Sąjungos ir kitos finansinės paramos programų, ar finansavimo šaltinių lėšomis (pvz., Europos investicijų banko ar kitų tarptautinių finansinių institucijų). VIPA per valdomus fondus ir finansines iniciatyvas sėkmingai prisideda įgyvendinant klimato kaitos sušvelninimą ir didinant energinį efektyvumą viešosios infrastruktūras (ar viešojo intereso) objektuose.

Daugiau informacijos: VIPA finansavimo programų vadovė Justina Balčiūtė el paštas j.balciute@vipa.lt, tel. nr.  (8 5) 203 4 698

Pranešimą paskelbė: Žilvinas Kačiuška, Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) / Public Investment Development Agency

Parašykite komentarą