Politika ir teisė

Kultūros ministrė susitiko su Etninės kultūros globos tarybos atstovais

Gegužės 29 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Etninės kultūros globos tarybos pirmininke Dalia Urbanavičiene ir tarybos nariu Jonu Rudzinsku.

Susitikimo metu aptarta rengiama nauja Kultūros ministerijos patariamųjų kultūros ir meno tarybų bei komisijų tvarka, kurioje numatyta užtikrinti platesnį visuomenės, kultūros organizacijų, nevyriausybinių organizacijų, menininkų, kūrėjų atstovavimą, išgryninti tarybų funkcijas. Susitikime kalbėta apie galimą Etninės kultūros tarybos sudarymą, performuojant ją iš dabartinės Etninės kultūros ekspertų komisijos. Ši taryba prisidėtų prie kitų Kultūros ministerijos tarybų, padedančių formuoti kultūros politiką.

Pasak kultūros ministrės, tokią tarybą planuojama formuoti: „Kultūros ministerija kuruoja platų kultūros ir meno sričių spektrą. Etnokultūros ekspertų balsas mums labai svarbus, būtent dėl to, kad ši sritis apima ne tik meną, bet ir daugelį kultūros segmentų“, – teigė kultūros ministrė.

Susitikime Etninės kultūros globos tarybos atstovai išreiškė norą prisidėti prie tolygaus kultūros ir meno raidos regionuose modelio rengimo, kuris tiesiogiai paliečia etnokultūros sritį ir jos išsaugojimą. Kultūros ministrė teigė, kad atvira diskusija dėl rengiamo modelio vyks su visų kultūros ir meno sričių ekspertais tada, kai galutinai bus suformuoti pradiniai šio modelio metmenys.

Etninės kultūros globos yra Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės ekspertė bei patarėja sprendžiant strateginius etninės kultūros valstybinės globos ir politikos formavimo bei nematerialaus kultūros paveldo apsaugos klausimus, padeda užtikrinti Lietuvos Respublikos nacionalinėje teisės sistemoje įtvirtintos etninės kultūros valstybinės globos įgyvendinimo priežiūrą, skatinti etninės kultūros plėtrą.

 

Daugiau informacijos:

Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius,

tel. +370 671 99451, +370 608 47701,el. p. vrs@lrkm.lt

Pranešimą paskelbė: Jana Mikulevič, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą