Studijos

Kultūros ministras vyksta darbo vizito į Paryžių

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas išvyksta darbo vizito į Paryžių, kur penktadienį dalyvaus ES kultūros ir Europos reikalų ministrų susitikime kultūros paveldo išsaugojimo klausimams aptarti.

Susitikime, rengiamame gaisro, nuniokojusio Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, kontekste, ministrai aptars galimus bendrus veiksmus Europos Sąjungos lygiu dėl nykstančio, Europos tapatybei reikšmingo kultūros paveldo išsaugojimo. ES valstybių narių ministrai ketina pasirašyti bendrą deklaraciją, siekdami paspartinti bendro mechanizmo, skirto išsaugoti reikšmingą kultūros paveldą Europos lygiu, sukūrimą.

Europos Sąjungos valstybių narių ministrų, atsakingų už kultūros ir Europos reikalus, susitikimą rengia Prancūzijos kultūros ministerija ir Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančia Rumunija ir Europos Komisija.

Darbo vizito Paryžiuje metu kultūros ministras M. Kvietkauskas kultūros paveldo apsaugos klausimus taip pat aptars susitikimuose su Tarptautinės paminklų ir paveldo vietovių tarybos (ICOMOS) generaline direktore Marie-Laure Lavenir ir UNESCO Pasaulio paveldo centro vadove Mechtild Rössler.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą