Studijos

Kultūros ministras šalies leidėjams: „Leidyba – viena svarbiausių laisvės išraiškų“

Su Lietuvos leidėjų asociacijos nariais po jos visuotinio narių susirinkimo susitikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas aptarė jiems aktualius klausimus, išgirdo leidėjų nuomonę ir įžvalgas, kvietė teikti pasiūlymus rūpimoms problemoms spręsti.

„Leidyba yra viena svarbiausių laisvės išraiškų, ji formuoja pilietiškumą, sąmoningumą, demokratiškumą“, – sveikindamas Lietuvos leidėjų asociaciją su 30 metų sukaktimi teigė kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Leidėjai norėjo išgirsti kultūros ministro nuomonę dėl bibliotekų fondų finansavimo, PVM lengvatos elektroninėms knygoms, nes pagal pernai priimtą Europos Tarybos direktyvą lengvatinį PVM tarifą galima taikyti ir elektroniniu būdu leidžiamoms knygoms, laikraščiams bei periodiniams leidiniams.

Šalies leidėjai domėjosi ir priemonėmis mažinti piratavimo lygį, kuris Lietuvoje yra gana aukštas, taip pat Lietuvos kultūros tarybos finansavimu leidybos projektams ir skaitymo skatinimui, Vilniaus knygų mugės organizavimu, bendradarbiavimu su tarptautinėmis knygų mugėmis.

Lietuvos leidėjų asociacija savo veiklą pradėjo 1989 m. Šiandien asociacija jungia 40 narių – ne tik akcines bendroves, bet ir specializuotus leidinius leidžiančias biudžetines ir viešąsias įstaigas. Lietuvos leidėjų asociacijai vadovauja Remigijus Jokubauskas.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą