Studijos

Kultūros ministras Marijampolėje susitiko su šalies savivaldybių bibliotekų vadovais ir naujai išrinktu meru

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas Marijampolėje dalyvavo Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos narių susirinkime. Ši asociacija šiemet mini veiklos 20-metį.

Su šalies bibliotekų direktoriais kultūros ministras M. Kvietkauskas aptarė jiems aktualius klausimus: bibliotekų vaidmens ir įvaizdžio didinimą, daugiafunkcio Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro ir jo padalinių veiklą, Tarptautinės bibliotekų asociacijos (IFLA) rekomendacijas dokumentams viešosiose bibliotekose įsigyti, numatančias, kad 1000 gyventojų turėtų tekti ne mažiau kaip 250 naujų knygų.

Taip pat diskutuota apie Vyriausybės programoje akcentuojamo Kultūros ministerijos bendradarbiavimo su asociacijomis mechanizmų atnaujinimą ir plėtrą, kalbėta klausimais, susijusiais su bibliotekininkystės studijomis, kvalifikuotų specialistų rengimu bibliotekoms bei esamų specialistų kvalifikacijos tobulinimu, aptartos kitos šios kultūros srities aktualijos.

Marijampolės kultūrinę situaciją ir vietos kultūros įstaigų veiklą Kultūros ministras M. Kvietkauskas aptarė susitikęs su naujai išrinktu Marijampolės savivaldybės meru Povilu Isoda, pradėsiančiu eiti pareigas nuo balandžio 23 dienos.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą