Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas trečiadienį pasveikino nacionalinio Lietuvos seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatus. Kartu su konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite apdovanojimų renginyje Prezidentūroje kultūros ministras linkėjo čia susirinkusiems savivaldybių, seniūnijų vadovams ir toliau aktyviai burti vietos bendruomenes prasmingai veiklai.
Ministro M. Kvietkausko teigimu, šiandienos demokratinėse valstybėse vietos savivaldos vaidmuo yra labai svarbus, o bendruomenės laikomos kertiniu valstybės pamatu. „Seniūnija yra arčiausiai bendruomenės, arčiausiai žmogaus. Taigi, stiprėjant seniūnijų vaidmeniui, stiprėja ir pati bendruomenė, o kartu ir mūsų valstybė. Šis konkursas atskleidė, kiek daug gali nuveikti kūrybingos seniūnijos, vienydamos bendruomenes prasmingoms veikloms“, – sakė kultūros ministras.
Kartu su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas įteikė premijas pilietiškiausioms, aktyviausioms, kūrybingiausioms seniūnijoms ir pasveikino jų seniūnus.
Konkurso nugalėtojomis išrinktos ir premijomis apdovanotos trylika šalies seniūnijų: Vabalninko (Biržų r.), Kepalių (Joniškio r.), Lukšių (Šakių r.), Aukštadvario (Trakų r.), Rusnės (Šilutės r.), Viešvilės (Jurbarko r.), Zapyškio (Kauno r.), Seirijų (Lazdijų r.), Griškabūdžio (Šakių r.), Betygalos (Raseinių r.), Panemunės (Kauno m.), Liudvinavo (Marijampolės sav.) ir Viečiūnų (Druskininkų sav.).
Nacionalinio Lietuvos seniūnijų konkurso tikslas – sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą, suteikti galimybę seniūnaitijoms, miestų, kaimų ir miestelių bendruomenėms, seniūnijų teritorijose veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, įstaigoms ir institucijoms, kraštiečiams, verslui atskleisti savo kūrybines iniciatyvas, pilietinę savimonę ir patriotinę dvasią, puoselėti istorinį kultūrinį paveldą, didinti kultūros bei socialinių paslaugų prieinamumą vietos gyventojams.
Iš viso konkursui buvo pateiktos 67 paraiškos, kuriose dalyviai pristatė per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, padėjusius suvienyti bendruomenę, įtraukti jos gyventojus į įvairias veiklas ir atnešusius lauktų pokyčių seniūnijos gyvenime. Vertinimo komisija į antrąjį konkurso etapą buvo atrinkusi 32 seniūnijas ir visose jose apsilankė. Konkursui pateikti projektai atskleidė, kaip bendromis pastangomis buvo gerinama gyvenamoji aplinka, saugomas tradicinis kraštovaizdis, tvarkomi kultūros paveldo objektai. Nemažai projektų susiję su vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymu, įvairių užimtumo veiklų organizavimu. Seniūnijos nemažai dėmesio skyrė ir saugios kaimynystės iniciatyvų skatinimui, socialinės atskirties grupių įtraukimui į bendruomenės veiklas. Dalis konkurso dalyvių pristatė ilgus metus puoselėjamas krašto istorijos, kultūros ir tautinio paveldo iniciatyvas, gimtosios kalbos, tarmių išsaugojimo tradicijas.
Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą konkursą inicijavo Kultūros ministerija, siekdama skatinti bendruomeniškumą, stiprinti vietos savivaldą. Konkurso partneriai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.
Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija