Studijos

KTU radijo sportininkai – pasaulio trumpųjų bangų radijo ryšio čempionai

Savaitės pradžioje paskelbus oficialius pasaulio radijo sporto komandų čempionato (angl. World Radio Team Championship, WRTC) rezultatus, Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnai ir radijo klubo nariai Gediminas Lučinskas (radijo šaukinys LY9A) bei Mindaugas Jukna (LY4L) buvo tituluoti pasaulio trumpųjų bangų radijo ryšio čempionais.

Vokietijoje, Wittenbergo apylinkėse, liepos 14–15 d. vykusiose prestižiškiausiose radijo sporto varžybose, vykstančiose kas ketverius metus ir laikomomis radijo sporto olimpinėmis žaidynėmis, iš viso rungėsi 63 komandos.

Šių varžybų dalyviai per nustatytą laiką stengiasi užmegzti kuo daugiau radijo ryšių tarpusavyje. Informacija apsikeičiama tiek balsu (kalbant į mikrofoną), tiek telegrafo pagalba (naudojant Morzės kodą).

Kaip komanda patekę į WRTC-2014 varžybas Bostone ir ten užėmę 6 vietą, Gediminas ir Mindaugas po ketverių metų Vokietijoje nuo pat varžybų starto net neleido suabejoti savo pranašumu.

Išsiveržę į lyderių poziciją lietuviai palaipsniui didino savo atotrūkį nuo konkurentų ir varžybų pabaigoje viršijo 5200 ryšių per 24 val. su bendru 5.9 mln. taškų rezultatu. Tai reiškia kas 15-20 s mezgamą naują radijo ryšį, iš kurių 70 proc. buvo telegrafiniai, naudojant Morzės abėcėlę.

Varžybų šeimininkai vokiečiai liko antri, o 2014 m. čempionai amerikiečiai – treti.

Abiejų sportininkų sėkmės garantu tapo jų asmeninių savybių ir puikaus taktinio bei techninio pasiruošimo suderinimas. WRTC varžybos vyksta esant vienodoms techninėms sąlygoms – siųstuvų galia ribojama iki 100W, dalyvių antenos identiškos, dirbama iš palapinės, prižiūrint teisėjui.

Pasaulio čempionai pasakojo, kad šiemet nebuvo leidžiamas nei internetinis ryšys, nei mobilieji telefonai, o teisėjas turėjo paprastą neišmanųjį telefoną kritiniam atvejui. Visas 24 val. prie dalyvių nebuvo leidžiama net prieiti, todėl jie nežinojo savo vietos tarp konkurentų.

Praleidę parą palapinėje 30-35 oC karštyje, be miego, maksimalios koncentracijos sąlygomis, sportininkai iškart po varžybų negalėjo patikėti savo rezultatu, o į visus sveikinimus atsakinėjo nedrąsiai, prašydami palaukti oficialių rezultatų paskelbimo.

„Dabar galime drąsiai tvirtinti, kad Lietuva yra radijo sporto centras, o KTU, išugdęs čempionus, gali vadintis „World Radio Sport University No.1“, – džiaugėsi KTU radijo klubo tarybos pirmininkas Darius Kybartas.

Abu pasaulio čempionai – KTU alumnai: Gediminas Lučinskas baigęs Elektros ir elektronikos (anksčiau – Radioelektronikos) fakultetą, Mindaugas Jukna – Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą (anksčiau – Fundamentaliųjų mokslų fakultetą).

Nuo pat sportinio kelio pradžios G. Lučinskas ir M. Jukna – KTU radijo klubo nariai, legendinio Lietuvos radijo sportininko ir trenerio Algio Kregždės auklėtiniai.

G. Lučinskas jau buvo tapęs pasaulio pirmenybių nugalėtoju KTU radijo klubo ekspedicijoje į Gruziją 1985 m., be to, jis daugkartinis Europos ir Lietuvos čempionas, daugybės tarptautinių varžybų nugalėtojas. M. Jukna taip pat yra Lietuvos ir Europos čempionas.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą