Transportas,  Verslas

Krovinių pervežimas vietiniais ir tarptautiniais maršrutais

„Nesvarbu, kokia bebūtų krizė, pervežimų verslas nežlugs. Gali būti sunku, ekspeditorių įmonė gali atsisakyti kelių darbuotojų, transporto kompaniją sumažinti autoparką, bet veikiant konkurencingai, darbo niekada nepristigs. Žmonėms net ir krizės metu reikia maisto, švaros priemonių, drabužių, knygų, technikos.“ – tokias mintis dėstė UAB „Kauno logistikos agentūra“, užsiimančios vietiniais ir tarptautiniais pervežimais, atstovas.

Lietuvoje verslas nestovi, tačiau gilinantis į transporto verslą, reikėtų įsigilinti į dvi pagrindines sąvokas: vietiniai pervežimai ir tarptautiniai pervežimai.

Vietiniai pervežimai – svarbi krovinių gabenimo žemės transportu dalis, užtikrinanti įvairių įstaigų, prekybos centrų nenutrūkstamą darbą. Įvairaus dydžio kroviniai surenkami ir išvežiojami pagal iš anksto nustatytą ir suderintą grafiką. Vietiniais pervežimais gabenamos stambios, smulkios, dalinės siuntos bei kroviniai į įvairaus dydžio ir pobūdžio parduotuves, maitinimo įstaigas ir kitus objektus didžiuosiuose Lietuvos miestuose

Tarptautinis krovinių pervežimas sudaro itin svarbią tarptautinės logistikos grandinės dalį. Tarptautiniu pervežimu laikomas transporto priemonės su kroviniu kelionė iš vienos valstybės į šalį, kuri nėra Europos Bendrijos narė, arba atvirkščiai. Daugelių pro Lietuvą keliaujančių tarptautinių pervežimų kryptys yra Europa – Rusija, Baltarusija, Ukraina bei pervežimai Europos Sąjungos viduje. Šiais laikais vienas privalumų ir būtinybių tarptautiniuose pervežimuose yra navigacinė įranga įmontuota transporto priemonėse. Ji leidžia klientams ir ekspeditoriams žinoti kur yra jų krovinys bei sekti jo maršrutą – tai užtikrina patikimos ir krovinių saugumu besirūpinančios įmonės. Įmonės interneto tinklalapis taip pat rodo įmonės patikimumą ir prisideda prie įmonės sėkmės. Įmonės kontaktai paskelbti tinklalapyje būna dažniausiai peržiūrima tinklalapio vieta. Jei įmonės veikla sudomina – potencialus klientas ieško kontaktų.

„Kauno logistikos agentūra“ atstovai pastebi jog tiek vietiniai pervežimai, tiek tarptautiniai pervežimai yra reikalingi verslui ir be jų sutriktų visa logistikos grandinė. Lietuvoje ši grandis itin tvirta ir mums greitu metu nepritrūks tualetinio popieriaus kaip dabar atsitiko Venesueloje.

Parašykite komentarą