Studijos

Kreipimasis dėl pianisto Nikolaj Luganskij ir kitų atlikėjų, vykdančių koncertinę ir viešą veiklą okupuotose Donbaso ir Krymo teritorijose, pasirodymų Lietuvoje

2021 09 29 Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimui

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai

Vilniaus miesto savivaldybei

2021 metų pradžioje Lietuvos ukrainiečių ir totorių bendruomenės pasirašė bendrą kreipimąsi dėl nepritarimo mūsų šalyje vykstantiems viešiesiems renginiams, kuriuose dalyvauja žmonės, savo veiksmais legitimuojantys Krymo ir dalies Donbaso regiono okupaciją. Šį kreipimąsi palaikė daugiau nei 100 žymių Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjų.

Tačiau apmaudu, jog Lietuvoje ir toliau komercinius pasirodymus rengia atlikėjai, kurie palaiko Putino režimo pastangas įsitvirtinti okupuotame Kryme ir Donbase, pažeidžiant tarptautinius susitarimus ir  Ukrainos įstatymus. Šį sekmadienį, 2021 m. spalio 3 dieną, Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje numatomas vienas tokių renginių, kuris pristatomas kaip „Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pradžios koncertas”. Koncerto solistas ir pagrindinis svečias – Rusijos pianistas Nikolaj Luganskij, prieš keletą metų koncertavęs taip vadinamoje „Donecko liaudies respublikoje” asmeniniu šios Ukrainos teritorijos okupacinio režimo vadeivos Aleksandro Zacharčenkos kvietimu.

Mes įsitikinę, kad Lietuvos nacionalinių organizacijų bendradarbiavimas su Ukrainos teritorijos okupaciją legitimuojančiais veikėjais yra žalingas precedentas, galintis turėti neigiamą poveikį Lietuvos saugumui ir tautinei santaikai mūsų šalyje. 

Artimiausiu metu Lietuvoje planuojami ir kiti kultūriniai renginiai, į kuriuos pakviesti dalyvauti žmonės, vienais ar kitais veiksmais taip pat prisidėję prie Rusijos agresijos prieš Ukrainą legitimavimo (Jevgenij Kniazev, Andrej Dijev, Danilos vienuolyno choras, Svetlana Surganova etc).

Todėl dar kartą raginame visus koncertų organizatorius ir švietimo įstaigų atstovus saugoti savo reputaciją, atsižvelgiant į hibridinio karo realijas ir Lietuvos bei ES sankcijų politiką. Mes visada pasiruošę suteikti informacinę pagalbą šiais klausimais.

Vilniaus ukrainiečių bendrija

Kauno ukrainiečių bendrija

Visagino ukrainiečių draugija

Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga

Visuomeninė grupė „Lietuvos ukrainiečių kongresas”

Viešoji įstaiga „European Ukrainian Culture Institute“

Lietuvos Nepriklausomybės Gynimo Sausiuo 13 -osios Brolija

Nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos valstybės gynybiniams pajėgumams stiprinti, koordinacinė taryba.

Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA)

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą