Sveikata

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau skleisti žinią apie šias ligas, medicinos mokslo pasiekimus ir ieškoti būdų, kaip gerinti susirgusiųjų gydymo sąlygas bei rezultatus. Lietuvoje kraujo ligų žinomumo minėjimas prasidės rugsėjo 7 d. vyksiančia konferencija „Kraujo diena“.

Tradiciniame, jau penktą kartą organizuojamame renginyje bus pateikiama naujausia informacija apie onkohematologinių ligų gydymą pacientams, jų artimiesiems ir bendrosios praktikos gydytojams.

„Kraujo diena“ suvienija gydytojus, pacientus bei jų artimuosius tam, kad suteiktų reikiamų žinių ir sutelktų bendrai veiklai, atskleistų būdus, kaip padėti sau susirgus onkologine liga. Skatiname pacientus domėtis savo liga, gydymo naujovėmis, išsakyti jiems rūpimas temas, o aktualius klausimus aptarti su gydytojais“, – sakė renginį organizuojančios asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Asociacijos pirmininkės teigimu, per pastarąjį dešimtmetį kraujo ligų diagnozavimas ir gydymas ženkliai keitėsi. Dėka pažangios diagnostikos ir inovatyvių gydymo metodų vis daugiau onkologinių ligonių pasveiksta ir gyvena visavertį gyvenimą, tačiau gydymo rezultatai priklauso ir nuo paciento žinių bei noro bendradarbiauti su gydytojais.

„Gydytojų kompetencija ir technologijų reikšmingumas yra neginčijamas, tačiau svarbu ir tai, kaip pacientas vykdo nurodymus, laikosi gydymo režimo, bendrauja su juo besirūpinančia medikų komanda. Pastebime, jog pasitikėjimas gydytojais, jų pastangų vertinimas ir glaudus bendradarbiavimas lemia geresnius rezultatus. Efektyvus gydymas naujausiais metodais, bendravimo galia ir žinios – tai svarbiausi dalykai, padedantys įveikti onkologinę ligą, kuriuos turėtų prisiminti pacientas“, – pabrėžė I. Drėgvienė.

Rugsėjo 7 d. Vilniuje vyks dvi konferencijos „Kraujo diena“ dalys. Viena bus skirta pacientams ir jų artimiesiems, kita – bendrosios praktikos gydytojams, kurių kompetencija, diagnozuojant sunkias kraujo ligas, yra itin svarbi. 

Pacientams ir jų artimiesiems skirtoje konferencijos dalyje gydytojai hematologai pateiks naujausią informaciją apie lėtinę limfoleukemiją, mielominę ligą, paraproteinemijas, ūmines leukemijas ir limfomas. Renginio dalyviai išgirs pranešimus mitybos, fizinio aktyvumo, molekulinės diagnostikos ir genetikos onkologijoje temomis, taip pat bus aptarti inovatyvių, generinių, biologinių ir biopanašių vaistų skirtumai. Pacientai turi išskirtinę galimybę iš anksto medikams užduoti rūpimus klausimus, kurie konferencijos metu bus pateikti anonimiškai.

Domėtis savo liga reikalinga ne tik pacientams ir jų artimiesiems. Diagnozuojant sunkias kraujo ligas labai svarbus yra ir bendrosios praktikos gydytojų vaidmuo – juk į juos pirmiausiai kreipiasi prastai pasijutę žmonės.

Konferencijos dalyje, skirtoje medikams, VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai pristatys pranešimus apie pagrindines piktybines kraujo ligas (limfomas, lėtines limfoleukemiją ir mieloleukemiją, mieloprofileracines ligas, aplazinę anemiją, imuninę trombocitopeninę purpurą), skubią pacientų registraciją – „žaliuosius koridorius“, molekulinę diagnostiką ir genetiką onkologijoje, bus aptarti inovatyvių, generinių, biologinių ir biopanašių vaistų skirtumai.

Konferencija „Kraujo diena“ vyks rugsėjo 7 d. „Holiday Inn“ viešbutyje. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Daugiau informacijos ir konferencijų programas rasite www.kraujas.lt.

Pranešimą paskelbė : Aistė Strelčiūnė, Asociacija „Kraujas“

Parašykite komentarą