Verslas

KONKURENCIJOS TARYBA UŽTIKRINA TIEKĖJŲ TAPATYBĖS SLAPTUMĄ

Pastaruoju metu netylant diskusijoms dėl mažmeninės prekybos įmonių ir tiekėjų santykių, Konkurencijos taryba ragina tiekėjus, patyrusius prekybininkų spaudimą, kreiptis tiesiogiai į instituciją. Naudodamasi Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) numatyta galimybe, Konkurencijos taryba užtikrina besikreipiančių tiekėjų tapatybės slaptumą.

Konkurencijos taryba dar 2014 m., atlikusi minėto įstatymo įgyvendinimo stebėseną, atkreipė Vyriausybės dėmesį, kad teisės aktai nenumato galimybės užslaptinti tiekėjų tapatybės, todėl jie vengia kreiptis į Konkurencijos tarybą dėl nesąžiningų didžiųjų prekybos tinklų veiksmų.

Konkurencijos tarybą pasiūlė keisti MPĮNVDĮ ir užtikrinti, kad skundus pateikusių maisto prekių ir gėrimų tiekėjų tapatybės būtų užslaptintos. Ši nuostata įstatyme įsigaliojo nuo 2016 m. gegužės 1 d.

Tiekėjai nuolatos raginami kreiptis į Konkurencijos tarybą e. paštu mazmenine.prekyba@kt.gov.lt ir teikti informaciją apie įstatymo pažeidimus, tačiau nei stebėsenos laikotarpiu, nei anksčiau institucija nėra gavusi nė vieno pagrįsto jų skundo. Apklausę tiekėjus, institucijos ekspertai įsitikino, kad ne visi jie žino, kokie veiksmai yra draudžiami, kaip galėtų ginti savo teises, todėl jau šiais metais Konkurencijos taryba kvies tiekėjus į seminarus.

Tiekėjai pateikė ir daugiau pasiūlymų: dėl baudų, dėl pajamų, kurias vertinant sprendžiama, ar ginami tiekėjų interesai, atsiskaitymo terminų už prekes įtvirtinimo, prekių pateikimo terminų, kiekių sureguliavimo, pareigos prekybos įmonėms atsiimti specialiai akcijoms pagamintas prekes įtvirtinimo, draudimo reikalauti pastovių prekių tiekimo nuolaidų ir kt.

Stebėsenos metu Konkurencijos taryba neturėjo galimybių detaliai įvertinti tokių siūlymų galimą tiek teigiamą, tiek neigiamą poveikį rinkos dalyviams bei vartotojams. Todėl pasiūlėme tai padaryti Ūkio ministerijai, kaip institucijai, atsakingai už ūkio politikos, įskaitant prekybos politiką, formavimą, įtraukiant pačius rinkos dalyvius. Tik atlikus nuoseklų vertinimą, galima spręsti dėl poreikio numatyti naujus draudimus MPĮNVDĮ.

Pranešimą paskelbė: Ieva Račickaitė, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Parašykite komentarą