Studijos

Konferencija Seime „Atstatykime Vilniaus rotušės laikrodį – svarbiausiąjį valstybės laikrodį“

LVŽS frakcijos Seime narė Rimantės Šalaševičiūtės ir Lietuvos kultūros politikos instituto direktoriaus Antano Staponkaus iniciatyva Seime rengiama konferencija ir diskusija „Atstatykime Vilniaus rotušės laikrodį – svarbiausiąjį valstybės laikrodį“.

Anot rengėjų, konferencija svarbi Lietuvos sostinei, valstybei ir kiekvienam šalies gyventojui. Joje bus analizuojamos svarbiausio valstybės laikrodžio atstatymo sąlygos ir prielaidos.

„Šios idėjos pagrįstumas turi tvirtų argumentų. Pirmiausia reikėjo išanalizuoti Lietuvos sostinės laikrodžio istoriją. Profesorius Libertas Klimka kaip tik ėmėsi iniciatyvos parengti tokią studiją. Šiandien mes ją jau turime. Taip atsirado objektyvus istorinis pamatas judėti toliau“, – sako R. Šalaševičiūtė.

Atkurtas Vilniaus rotušės laikrodis su šiuolaikiškai išplėtotomis funkcijomis neabejotinai taptų miesto praeities ir ateities vizijos jungtimi, svarbiu sostinės paveldo objektu, šiuolaikinio mokslo ir technikos paminklu. 

„Be minėtos studijos parengimo ir išleidimo, jau atlikti ir Rotušės aikštės archeologijos tyrimai. Architektai parengė galimo laikrodžio bokšto maketą, informacinių technologijų specialistai jau kuria programą laikrodžio kompiuterinei įrangai. Steigiamas sostinės Rotušės laikrodžio atstatymo fondas“, – sako Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius Antanas Staponkus.

Anot A. Staponkaus, Rotušės bokštas su jame įtaisytu laikrodžiu turėtų būti atstatomas ir atkuriamas Lietuvos gyventojų lėšomis „prisidedant po plytą“ ir išeivijos, verslo įmonių, kultūros fondų, kitų kultūros mecenatų skiriamomis lėšomis.

Vilniaus rotušė buvo įsteigta 14-ame amžiuje, kai Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila Vilniaus miestui 1387 metais suteikė Magdeburgo teises.

Gruodžio 1 d. 10 val. visus maloniai kviečiame į Seime rengiamą konferenciją.

Konferencijos programą rasite prisegtuke.

Stebėti ir dalyvauti konferencijoje bus galima prisijungus per Teams programą, nuorodą rasite čia: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NjZhZjBkMjEtYzNkNS00NDg0LWIxY2QtZTUyMTVlOTBhZmFi%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%222cdbf591-be2d-48f8-a5c1-7a0cab84f49e%22%2c%22Oid%22%3a%2257af6fb1-a07f-4e1b-85d0-5dbb95fa1c4a%22%7d

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Parašykite komentarą