Verslas

Kompensacijomis už elektrą dalis vartotojų galės pasinaudoti tik iš dalies

Laiko pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją lieka vos savaitė, o paskelbtas kompensacijos dydis nepadeda iki galo atsakyti į klausimą, su kuria įmone sudaryti sutartį. Dalį elektros vartotojų trikdo tai, kad kai kuriais atvejais jie negalės pasinaudoti visa žadama kompensacijos apimtimi, tarp tokių – sudariusieji sutartis anksčiau ar besinaudojantys dviejų laiko zonų planais.

Nepriklausomos elektros tiekėjos bendrovės „Elektrum Lietuva“ Produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas sako, kad dalies anksčiau apsisprendusių elektros vartotojų sutartyse numatyti, taip pat nakties metu taikomi elektros tarifai gali būti mažesni, nei Vyriausybės pasirinkta 24 centų už kilovatvalandę (kWh) riba, iki kurios elektros tarifas bus kompensuojamas. Tai reiškia, kad jiems pilna 9 centų už kWh kompensacija nebus taikoma.

„Dalies elektros kainų kompensavimas yra pasirinktas kaip atsakas į augančią infliaciją ir vis stiprėjantį finansinį spaudimą namų ūkiams. Labai pozityvu tai, kad II etapo vartotojų perėjimas į nereguliuojamą rinką bus kiek įmanoma mažiau finansiškai skausmingas, juo labiau, kai elektra yra taip pabrangusi. Vis dėlto, mažesnius elektros tarifus iš anksčiau „atsinešantiems“ vartotojams patarčiau nenusiminti – jie jau išlošė loterijoje, užfiksavę mažesnes kainas“, – sako M. Kavaliauskas.

Bendrovės skaičiavimais, nesikeičiant įprastoms elektros suvartojimo apimtims, valstybės numatyta kompensacija mėnesio sąskaitą, priklausomai nuo plano, vienam antrosios bangos namų ūkiui sumažins nuo 8 iki 38 eurų.

Pasak jo, vertėtų neužmiršti, kad elektros kainų kompensavimas yra laikina priemonė, kuri galios tik antrąjį šių metų pusmetį. Todėl vis tiek svarbu kilovatvalandės kaina, kuri galios pasibaigus kompensacijos laikotarpiui.

„Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, remiantis preliminariomis birželio 7 d. kainomis, pigiausiai elektrą siūlo parduoti „Elektrum Lietuva“. Tad mūsų atveju tarifas bus 0.287 Eur/kWh, tad ir kompensacija atitinkamai bus ne maksimali 0.09 Eur/kWh, o 0.047 Eur/kWh“, – pastebi M. Kavaliauskas.

Vartotojams pildyti prašymų ar imtis kitų veiksmų nereikia. Priklausomai nuo jiems taikomų elektros tarifų dydžio, kompensavimo mechanizmas nuo liepos pradžios ims veikti automatiškai.

„Žvelgiant visiškai pragmatiškai, kompensacija sudaro mažesniąją elektros tarifo dalį. Vadinasi, jei jums pasisekė anksčiau užfiksuoti žemesnę elektros kainą, tikrai jausitės tvirčiau pačiame šildymo sezono įkarštyje, kai yra planuojama kompensavimą nutraukti. Jei palygintume du namų ūkius, iš kurių pirmasis naudojasi žemesniu, o antrasis – aukštesniu elektros tarifu, analogiškos pastangos taupyti ir tausiau naudoti elektrą kur kas ryškiau atsispindės pirmojo namų ūkio sąskaitose, taip kad nesijauskite paskubėję ar pralaimėję“, – pažymi bendrovės „Elektrum Lietuva“ atstovas.

II rinkos liberalizavimo etapas apima 741,2 tūkst. buitinių elektros vartotojų, iš kurių 290 tūkst., arba 39 proc. dar nėra pasirinkę nepriklausomo elektros tiekėjo.

Apie bendrovę:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Remiantis „Eurostat“ duomenimis, net 50 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 10000 įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko jau per 71 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 500 bendrovių, yra įrengusi virš 600 saulės elektrinių bei 1,5 megavatų (MW) galingumo 1 mln. eurų vertės saulės parką pajūryje. Vystomi dar keturi nauji saulės parkai, kurių bendra galia viršys 20 MW.

Pranešimą paskelbė: Paulina Česonytė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą