Įvairenybės

Kokiais atvejais elektros energijos tiekėjas gali atsisakyti sudaryti sutartį?

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl atsisakymo sudaryti elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį vartotojui priklausančiam objektui, nepripažino vartotojo reikalavimų pagrįstais: elektros energijos tiekimas į objektą yra užtikrinamas, o būti prijungtas kaip naujas vartotojas, atitinkamai parengiant techninį projektą ir apmokant nustatyta tvarka apskaičiuotą prijungimo įmoką – nesutinka pats vartotojas.

VKEKK pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad 2017 m. spalio mėn. kreipėsi į AB „Energijos skirstymo operatorius“, kad būtų sudaryta elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartis dėl elektros energijos tiekimo į jam priklausantį objektą. Operatorius atsisakė tai padaryti, nes elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartis yra sudaryta su ūkio subjektu dėl elektros energijos tiekimo visam pastatų kompleksui, įskaitant ir vartotojui priklausantį objektą. Vartotojas su tuo nesutinka ir prašo įpareigoti operatorių sudaryti atskirą sutartį.

Tačiau VKEKK, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nepritarė vartotojo reikalavimams. Pagal galiojantį teisinį reglamentavimą, AB „Energijos skirstymo operatorius“ privalo užtikrinti elektros energijos tiekimą – šis reikalavimas yra įvykdytas. Vartotojui pageidaujant sudaryti naują elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį, t. y. perrašant dabar galiojančią sutartį vartotojo vardu, šalių susitarimu turi būti pakeista šiuo metu galiojanti elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartis. Taip pat yra galimybė būti prijungtam kaip naujam vartotojui – operatorius buvo pateikęs technines prijungimo sąlygas ir apskaičiuotą preliminarią prijungimo įmoką, tačiau vartotojas tokios galimybės atsisakė.   

Pranešimą paskelbė : Aistė Griškonytė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Parašykite komentarą