Sveikata

Kodėl verta skiepytis nuo gripo: turėtų suklusti ir darbdaviai

Praėjusį rudenį šalį sukaustęs karantinas privertė pristabdyti socialinį žmonių gyvenimą, tad didžioji dalis asmenų šaltąjį sezoną praleido namų aplinkoje bei taip išvengė įvairių ligų. Tačiau virusai niekur nedingo, o būtent gripu kasmet serga kas dešimtas lietuvis. Tad įsibėgėjus šaltajam sezonui, pats laikas pagalvoti apie skiepą nuo šio klastingo viruso, kuris gali sukelti plaučių, smegenų uždegimus, kvėpavimo nepakankamumą, sepsį ar net širdies smūgį. BENU vaistinė nuo šiol skiepija ne tik privačius asmenis, bet ir įmonių darbuotojus jų ofisuose ar gamybos vietose.

COVID-19 pandemijos metu labai svarbu sumažinti bendrą kvėpavimo takų ligų naštą, kad būtų apsaugotos pažeidžiamos gyventojų grupės, sveikatos priežiūros sistema ir bendras šalies ekonominis mechanizmas. „BENU Vaistinė Lietuva“ generalinė direktorė Rasa Montvilė pataria visiems darbdaviams pasirūpinti savo darbuotojų sveikata ir paskiepyti juos nuo kasmet sugrįžtančio gripo.

„Anot gydytojų, gripas dažniausiai gydomas 7-10 dienų. Kai šalyje fiksuojamas didelis darbuotojų poreikis, vieno ar kelių darbuotojų susirgimas gripu gali sujaukti visos komandos darbą. Dėl šių priežasčių skatiname skiepytis ne tik nuo koronaviruso, bet nepamiršti ir vakcinos nuo gripo. Vos vienas skiepas gali padėti išvengti didelių sveikatos problemų, be to, sukurti darbo aplinką, kurioje darbuotojai jausis kur kas saugiau“, – teigia R. Montvilė.

Remiantis paskutiniais Statistikos departamento duomenimis (2019 m.), dirbantis lietuvis vidutiniškai per metus sukuria 31,6 tūkst. Eur vertės. Jei dėl ligos darbuotojas praleistų savaitę, grubiai skaičiuojant, įmonei tai kainuotų virš 600 eurų – net 60 kartų daugiau, nei kainuoja vakcina nuo gripo.

Vis dėlto šių rūpesčių galima gana lengvai išvengti. Siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo sezoninio gripo, įmonės gali užsisakyti išvažiuojamojo skiepijimo paslaugą. BENU vaistinės klientui patogiose vietose nuo šiemet skiepija dviejų gamintojų keturvalentėmis gripo vakcinomis.

„Suprantame, kad klientams reikia suteikti ne tik paslaugą, bet ir patogiausią jos pateikimo būdą. Rudenį pradėjome teikti paslaugą, dėl kurios bet kuri šalies įmonė gali lengvu būdu paskiepyti savo darbuotojus vakcina nuo gripo. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad gripo skiepų efektyvumas yra apie 90 proc., o skiepai nuo ligos apsaugo iki kitų metų. Tad paskiepijus darbuotojus įmonės visus metus galės jaustis ramiai, planuoti sklandų darbą ir nesijaudinti dėl galimų išorinių rizikų“, – sako R. Montvilė.

„Gyventojai vaistinėse ir teiraujasi dėl gripo prevencijos ar vaistų simptomams malšinti, ir ateina pasiskiepyti. Tačiau pastebime, kad neretai už gripo skiepą paprašo sąskaitų faktūrų – tai reiškia, apsauga rūpinasi darbdaviai. Todėl svarbu, kad daugiau įmonių žinotų apie galimybę paskiepyti savo komandą tiesiog darbo vietoje, nes tai daug patogiau, nei kažkur specialiai važiuoti ar rinkti pavienes sąskaitas. Ir darbuotojams tai papildoma pridėtinė vertė, jei įmonė tuo pasirūpina“, – antrina BENU vaistinės ekspertė Ramunė Uosienė.

Skiepytis rekomenduojama prieš prasidedant gripo sezonui, tačiau tai galima daryti viso gripo sezono metu. Pakankamo antikūnų kiekio organizme susidarymui reikalingas maždaug dviejų savaičių laikotarpis.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency

Parašykite komentarą