Buitis, Namai

Kodėl genda skalbimo mašinos ir kaip to išvengti?

Be skalbimo mašinos neįsivaizduojame šiuolaikinių namų. Skalbti rankomis ne tik kad nepatogu, tačiau tam išties nėra laiko ir galimybių, tad skalbimo mašina jau seniai tapo nebe privalumu, o kasdienybe. Mašinos gedimas gali sujaukti visus planus, sugadinti nuotaiką, o skalbimo masinu taisymas vilniuje ir paploninti piniginę. Tad ką reikėtų žinoti apie dažniausius skalbimo mašinų gedimus ir galbūt būdus jų išvengti.

Vandens cirkuliavimo sistemos gedimai yra vieni dažniausių, tačiau ir jų prevencija yra labiausiai įmanoma. Kaip žinia, vandentiekio vanduo dažniausiai yra kalkėtas, o tuo įsitikinti lengva pažvelgus į arbatinį – jo dugnas dažniausiai nusėda ant dugno ir jau po kelių mėnesių švarus naujas arbatinukas pasidengia storu kalkių sluoksniu. Žinoma, vandens kokybė priklauso nuo regiono, tačiau problema daug maž visur išlieka ta pati.

Taigi, kaip ir arbatinuke, kalkės sėda visuose prietaisuose kuriuose naudojamas vanduo. Ne išimtis ir skalbimo mašina ir kalkės ne šiaip sėda, o gadina vandens padavimo vamzdį ir mechanizmus, šildymo elementus, vandens išleidimo pompą. Dėl šių gedimų dažniausiai ir vyksta vandens išsiliejimai, kurie gali brangiai kainuoti(ypač apliejus kaimynus). Gedimas taisomas paprastai – tiesiog pakeičiamos pažeistos detalės. Tačiau brangiai kainuojančio gedimo galima išvengti įtaisius specialius vandens filtrus prie vandens tiekimo sistemos. Kitas būdas, kurį dažnai reklamuoja ir kuris išties yra reikalingas – specialios nukalkinimo priemonės pilamos į mašiną skalbimo metu. Jos bent minimaliai suminkština vandenį bei apsaugo nuo kalkių būgną bei vandens išleidimo sistemą.

Kita dažna priežastis, kodėl reikia taisyti skalbimo mašiną, yra stabilizavimo sistemos gedimas. Tai mechanizmo, kuris sugeria būgno sukeltą vibraciją, gedimas. Dėl to, besisukantis būgnas gali net apversti skalbimo mašiną ir pridaryti dielių rūpesčių. Pavyzdžiui, gali įvykti trumpas jungimas ir net gaisras. Todėl pajutus neįprastą vibravimą ar jei mašina pradeda skleisti keistus garsus, derėtų pasikviesti skalbimo mašinų remonto meistrą ir taip užbėgti už akių didesniems gedimams.

Parašykite komentarą