Transportas

Ko nežinojote apie „Range Rover“

Daugiau nei pusę amžiaus „Range Rover“ yra tarp pačios aukščiausios klasės visureigių transporto priemonių, todėl labai įdomu ir naudinga apie šiuos automobilius sužinoti daugiau faktų.

  • Kada atsirado „Land Rover“? Po Antrojo pasaulinio karo broliai Maurice ir Spencer Wilks sukūrė pirmąjį „Rover“ panaudoję JAV kariuomenės 4×4 „Jeep“.
  • „Range Rover“ ir reaktyviniai varikliai. Charles S. King yra „Range Rover“ automobilio dizaino kūrėjas, tačiau šis žmogus iki tol dirbo „Rolls Royce“ kompanijai, gamindamas turboreaktyvinius variklius.
  • Panaudojimas karinėms pajėgoms. Įvairiose pasaulio šalyse „Range Rover“ visureigiai neilgai trukus po pirmųjų šių transporto priemonių modelių pasirodymo tapo labai pamėgti karinių pajėgų.
  • „Range Rover“ ir „Luvras“. Bene kiekvienas „Luvro“ muziejų Paryžiuje siejame su įspūdingais ir didžiulę istorinę vertę turinčiais meno dirbiniais, todėl retas žino, kad pirmasis „Range Rover“ taip pat buvo eksponuojamas šiame muziejuje. Jo modernus dizainas tapo tikru pavyzdžiu.
  • „Land Rover Discovery“ faktai. Pirmasis visame pasaulyje puikiai žinomas „Land Rover Discovery“ visureigis pasirodė 1989 m. Šio modelio visureigiai 1994 m. pradėti pardavinėti JAV, o 2003 m. jie buvo pervardinti į „LR3“. 2012 m. buvo pagamintas milijoninis modelis, kuriuo minint XX a. šeštąjį dešimtmetį įvykusią ekspediciją buvo nukeliauta iš JK į Kiniją.
  • Persiorientavimas į prabangą. Kai pirmą kartą pasirodė „Range Rover“ jis visiškai neatspindėjo to, ką matome šiandien – tai nebuvo prabanga tviskanti transporto priemonė. Ypatingai aukšto lygio komfortas ir didžiulę prabangą atspindinčios detalės pasirodė kur kas vėliau.
  • „Range Rover“ kūrimo pradžia. 1970 m. buvo pagamintas pirmasis „Range Rover“, tačiau apie šį visureigį buvo svarstoma gerokai seniau. Koncepcijos kūrimo pradžia buvo 1948 m., o praėjus trejiems metams jau buvo turimas labai aiškus planas.
  • Centre esantis vairas. Kurį laiką „Land Rover“ kompanija savo gaminamiems visureigiams naudojo pakankamai neįprastą dizainą – jie gamino visureigius, kuriuose vairas būdavo montuojamas automobilio centrinėje dalyje. Tai reiškia, kad vairuojant šį visureigį vairuotojui reikėdavo sėdėti viduryje, o ne dešinėje arba kairėje visureigio pusėje.
  • Daugybė skirtingų „Range Rover“ pavadinimų. Pirmasis „Range Rover“ visureigis buvo vadinamas „Road Rover“. Ir tai nebuvo vienintelis šio visureigio pavadinimas. Jo prototipai buvo vadinti „Velar“, o nuo 1970 m., kai jie pasiekė rinką, oficialiai pradėti vadinti „Land Rover Range Rover“. Tuo tarpu šiandien pakanka ištarti „Rover“, kad būtų akivaizdu apie kokius visureigius yra kalbama.

Parašykite komentarą