Verslas

KLASCO vadovai Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams pristatė uosto krovos veiklą

AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) liepos pirmą dieną pristatė uosto krovos veiklą LR Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams, kurie surengė išvažiuojamąjį posėdį į uostamiestį. Seimo nariai, miesto valdžios ir atsakingų institucijų atstovai buvo supažindinti su KLASCO krovos procesais, taikomomis prevencinėmis ir aplinkosaugos priemonėmis, mažinančiomis poveikį aplinkai bei žmonėms.

„Labai svarbu Klaipėdos miesto ekologinę situaciją spręsti kompleksiškai ir bendradarbiaujant su visomis suinteresuotomis šalimis. Privalome vadovautis ne emociniais teiginiais, o moksliniais tyrimais ir faktine informacija, siekiant nustatyti tikruosius taršos šaltinius Klaipėdoje bei pagerinti jo ekologinę situaciją. Valdžios atstovams gyvai parodėme, kokia yra reali situacija bendrovės veiklavietėje, kaip veikia krovos metus naudojamos prevencinės ir aplinkosaugos priemonės, pristatėme jau įgyvendintus ir planuojamus aplinkosaugos projektus. Svečiai galėjo įsitikinti jų efektyvumu ir bendrovės atsakingu požiūriu į veiklos poveikį aplinkai“, – sako KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.

2018 metų į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką KLASCO jau investavo daugiau kaip milijoną eurų ir planuoja skirti dar tris milijonus. KLASCO – pirmoji Klaipėdos uosto krovos bendrovė, kuri paruošė ir su Aplinkos apsaugos agentūra suderino Poveikio aplinkos oro kokybei mažinimo priemonių planą, kurį įgyvendina nurodytais terminais. Tarp jau įsigytų ar įgyvendintų priemonių – šešios vandens rūko patrankos, kurios drėkina krovinius, nauji „Tukan“ kranai, kurie mažina operacijų skaičių ir laivų krovos trukmę, o kartu ir krovos poveikį uosto aplinkai. Taip pat įsigyta kietųjų dalelių patekimą į aplinką mažinanti įranga, pastatyta speciali sienutė, sulaikanti kietųjų dalelių judėjimą krovos metu, nutiesti nauji inžineriniai lietaus vandens surinkimo tinklai.

„Nors KLASCO yra viena didžiausių uosto kompanijų, tačiau tik viena iš kelių šimtų miesto pramonės įmonių. Visų jų veikla daro vienokį ar kitokį poveikį aplinkai. Apsilankymo metu svečiai galėjo patys įsitikinti, kad visi birūs ar kiti kietųjų dalelių judėjimą ore galintys kelti kroviniai KLASCO yra perkraunami griežtai laikantis visų aplinkosaugos, technologinių ir kitų reikalavimų, o bendrovės veikla atitinka įstatymų reglamentuojamus normatyvus“, – teigia V. Štumbergas.

Vizito metu taip pat buvo pristatyti bendrovės planai aplinkosaugos srityje. Nuo 2018 metų į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką bendrovė jau investavo daugiau kaip milijoną eurų ir planuoja skirti dar tris milijonus. Artimiausiu metu planuojama statyti apsauginę sieną, sulaikančią vėjo nešamų kietųjų dalelių sklidimą ore, atlikti paviršinio vandens nuotekų valymo įrenginių remontą krantinėse, įrengti autoplovyklą išvažiuojančiam transportui ir įgyvendinti eilę kitų priemonių. Įgyvendindama aplinkosaugos priemonių planą, KLASCO taip pat atliks pilną esamos ir planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimą, kurio sudėtyje bus vertinamas ir poveikis visuomenės sveikatai.

KLASCO informacija

Pranešimą paskelbė: Vaiva Mockutė, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą