Politika ir teisė

Klaipėdos universitetas įsteigė Jungtinę Baltijos šalių radiografijos magistro programą

Lapkričio 16 d. Klaipėdos universitete lankėsi Tartu Sveikatos priežiūros kolegijos delegacija iš Estijos. Vizito metu Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas ir Tartu Sveikatos priežiūros kolegijos rektorė Ulla Preeden pasirašė jungtinės Baltijos šalių radiografijos magistro programos sutartį. Tai vienintelė tokia studijų programa Baltijos šalyse.

Susitikime dalyvavo KU Studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė, Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. habil. dr. Vinsas Janušonis.

„Radiologija šiandien – labai paklausi ir sparčiai besivystanti sritis, specialistų poreikis nuolat auga. Jau dabar girdime, kad radiologų trūksta net ir tokiose išsivysčiusiose šalyse, kaip Amerika, Kanada, Norvegija, Vokietija“, – pasakojo Radiografijos magistro programos vadovas Sveikatos mokslų fakulteto Medicinos technologijų katedros vedėjas prof. dr. Arvydas Martinkėnas.

Jungtinės Baltijos šalių radiografijos magistro programos studentai mokysis ir Estijoje, ir Lietuvoje. „Pirmąjį semestrą studentai studijuos Tartu Sveikatos priežiūros kolegijoje, kuri radiologijos studijų programą vykdo jau eilę metų ir turi patirties, būtiną techniką, mokomąsias laboratorijas, kurių, deja, nėra Lietuvoje. Tai unikali galimybė studentams pasisemti tarptautinės patirties“, – teigė prof. dr. A. Martinkėnas.

Radiografijos studentai Klaipėdos universitete studijuos teoriją, dalyvaus praktikumuose, atliks praktiką trijose Klaipėdos miesto ligoninėse: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Profesoriaus teigimu, jungtinė Baltijos šalių radiografijos studijų programa unikali ir tuo, kad studentai turės nemažai praktinių užsiėmimų ligoninėse, mokysis dirbti su rentgeno, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso ir kitais medicininiais įrenginiais.

Klaipėdos universitete Radiologijos bakalauro studijų programą inicijavo Lietuvos radiologų draugija, suvokusi, kad šių specialistų trūksta. Tai vienintelės Lietuvoje universitetinio bakalauro radiologijos studijos. „Į jungtinę radiografijos magistro studijų programą gali stoti studentai, įgiję radiologijos bakalauro laipsnį KU, baigę įvairių profilių sveikatos studijas arba studentai iš kolegijų, kurie Klaipėdos universitete baigė sutrupintas Radiologijos studijas“, – informavo prof. dr. A. Martinkėnas.

Profesorius džiaugėsi, kad KU radiologijos absolventai labai vertinami gydymo įstaigose. „Ne kartą esu girdėjęs gerų atsiliepimų iš kolegų ligoninėse, kurie teigė, kad mūsų studentai yra puikūs specialistai, jie ne tik technologai, gebantys atlikti plataus spektro diagnostinius tyrimus, radioterapijos procedūras, bet turi tvirtus sveikatos mokslų pagrindus, geba atlikti intervenciją, suteikti pacientams ir jų šeimos nariams psichologinę pagalbą.“

Pranešimą paskelbė : Rasa Ramonaitė, Klaipėdos universitetas

Parašykite komentarą